Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Eieren til denne hunden sto og snakket med meg og Kuro i sentrum like før dette skjedde. Huff, jeg får helt vondt i magen, jeg. :(

Tinkie, ut av nysgjerrighet siden du kjenner eieren. Vet du hvor hunden oppholdt seg under brannen? Var den i et annet rom enn kattene? Var den i bur? Jeg ble nysgjerrig siden kattene overlevde, men ikke hunden.

Forferdelig hendelse. :(

Skrevet

Tinkie, ut av nysgjerrighet siden du kjenner eieren. Vet du hvor hunden oppholdt seg under brannen? Var den i et annet rom enn kattene? Var den i bur? Jeg ble nysgjerrig siden kattene overlevde, men ikke hunden.

Forferdelig hendelse. :(

Jeg kjenner henne ikke, men hun var innom et sted hvor en venninne av meg jobber. Så vi har slått av en prat et par ganger, men det er det. Jeg aner ikke hvor hunden var i forhold til kattene, dessverre.

Skrevet

Forferdelig ja.... :(

Og det der er seriøs mitt verste mareritt om det skulle hende her.... At hunden min omkommer i brann... :( Eller andre hunder for den del.... :cry:

Skrevet

Jeg får lyst til å aldri slippe Kuro av syne igjen. La merke til at man kunne se bakbeina til hunden i bildet på den ene saken - jeg ble helt kvalm. Teddy var HVIT. Ikke svart. :cry:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Har snakket med hundeeieren. Hun kunne fortelle at brannen startet i kjelleren, og hunden gikk løst i huset. Men han lå på plassen sin på kjøkkenet der han hadde sovnet da hun dro, så det så ikke ut til at han hadde våknet engang, men hadde fått gå stille bort. Det er jo i hvert fall godt å høre. Forøvrig driver familien og vurderer ny hund allerede, ettersom de følte at det å ha en hund tilførte så utrolig mye positivt til hverdagen deres.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...