Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg la skikkelig liten innsats i bildene mine i går, og det ser jeg nå. :P Men de viser i det minste hva jeg brukte dagen min til, da.

Jeg kom på at det var EFIT først i halv elleve-tiden. Da hadde jeg vært våken en times tid, og det var tid for å lufte hunden:

6806888661_d5c9209652_z.jpg

Rundt halv tolv hadde jeg nettopp kommet inn på rommet mitt etter å ha sittet ute i stua en halvtimes tid og pratet med to av de jeg bor med. Så da ble det et litt tilfeldig bilde av globusen min.

6806889305_8a17f7b945_z.jpg

I halv ett-tiden var vi ute og handlet tørrfôr som Tinka fikk trekke hjem. Her kommer det flere bilder, for å vise at hun både var flink trekkhund:

6806890343_67034835a3_z.jpg

... og litt flåsete hund som måtte rulle seg i snøen.

6806890915_b72cc49f3c_z.jpg

6806891453_0feb6da1ce_z.jpg

6806892031_e1406dbce0_z.jpg

Ca. halv to gikk jeg i dusjen. Jeg tror vi har den tristeste dusjen siden andre verdenskrig.

6806892671_bb318366ff_z.jpg

I halv tre-tiden var det tid for lunsj (polarbrød med banan og kaviar) mens jeg så en videoforelesning.

6806893367_917e6bfb36_z.jpg

Litt over halv fire begynte vi å trene lydighet - vi trente på apportopptak og stå under marsj. Apportopptakene hennes er et trist syn, og hun har fått den forestillingen at hvis jeg sier stå en gang, skal hun sikkert stoppe neste gang vi går fvf også. Litt å jobbe med, med andre ord.

6806894131_dd1d025a7b_z.jpg

Halv fem så jeg fortsettelsen av forrige videoforelesning.

6806894735_7a3e4e99a6_z.jpg

Kvart på seks spiste jeg middag - grønnsaker i ildfast form med matfløte over og laksefilet med kaviar på toppen. Mobilkameraet yter ikke middagen rettferdighet, for den smakte faktisk veldig godt! :P

6806900507_f1b6ed3c47_z.jpg

Rundt halv sju begynte jeg å se lørdagens episode av Norsk attraksjon.

6806895373_2faa5006e8_z.jpg

I halv åtte-tiden gikk jeg opp til en kompis for å ha tv- og strikkekveld. Jeg glemte den femte strikkepinnen min hjemme og gadd ikke gå og hente den, så det ble vel i grunnen mest tv-kveld.

6806896087_fba62a08af_z.jpg

Litt over halv ni så vi på Partydronninger.

6806896655_005f095ca4_z.jpg

Ti over halv ti begynte Lillyhammer.

6806897687_945e25e352_z.jpg

Kvart på elleve så vi på Migrapolis og begynte å spille Cranium. På dansk. Jeg suger i dansk.

6806898233_11547a73a4_z.jpg

Men klokka halv tolv klarte jeg allikevel å vinne!

6806898799_95efbfa0b8_z.jpg

Halv ett holdt jeg nesten på å sovne på sofaen mens vi så på Sherlock Holmes.

6806899311_f600145139_z.jpg

Og litt over halv to kunne jeg legge meg i nyvasket sengetøy. :heart:

6806899821_f155a69aa4_z.jpg

  • Like 2
Skrevet

Altså, hva SKJER med deg og merkelig bruk av kaviar? :frantics:

Du kom meg i forkjøpet med det innlegget det :lol:

Banan og KAVIAR?! Jeg måtte virkelig se flere ganger på bildet for å se om du kanskje hadde skrevet feil :lol:

Kaviar. :heart:

Da jeg var liten spiste jeg jordbærsyltetøy og kaviar på brødskiva, men det har jeg ikke gjort på noen år. Kanskje jeg skal prøve det igjen. Kaviar+banan og kaviar+hvitost er i alle fall helt supre kombinasjoner som bør prøves ut! Banan og kaviar er i grunnen aller best på knekkebrød.

Tinka er forresten utrolig søt som trekkhund. :lol:

Søt er hun ja, men også temmelig ubrukelig. :P I alle fall til å trekke meg - hun er litt avhengig av å ha meg som motivasjon. Først og fremst fordi jeg bare går fra henne hvis hun ikke henger på.

Åh, jeg og vil ha trekkhund! Så praktisk! Prøvde å få Joya til å hjelpe meg opp en spinnglatt bakke i dag, hun bare så dumt på meg.. :(

Deilig dag :D

Ja, herlig dag! Og egentlig nokså representativ for livet mitt her på Ås. :P

Tinka er så søt :D

Ja, hun er i det minste søt, om ikke annet. :lol:

Globuser er tøffe!

Mhm! Jeg elsker den. :heart:

Skrevet

Ååå, bor du på Pentagon? *mimre* Kjente meg igjen på den lekre og funksjonelle dusjen;) 6/7 år siden jeg bodde der, men Pentagon og Ås ser fortsatt ut som seg selv:)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...