Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 63
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hvem vinner? Kelpie-velt Gjeterkjærleik

Jeg føler Mikke leder klart. Han ser ut som en rabiat flaggermus på majoriteten av bildene!

Noen til. Litt nyere. Dårlig lysforhold osv. Samma det. Grim tar imot kjeft "Speil!" Kræsj "Ehm... hva driver du med?" "...Heh... Okeei." "I'll leave you to it.

Skrevet

Jeg føler Mikke leder klart. Han ser ut som en rabiat flaggermus på majoriteten av bildene! :lol:

FlaggermusBr%C3%B8d.jpg

Dette var dagens! :lol: :lol:

Skrevet

Noen til. Litt nyere. Dårlig lysforhold osv. Samma det.

Grim tar imot kjeft

IMG_4764.jpg

IMG_4743.jpg

"Speil!"

IMG_4698.jpg

IMG_4611.jpg

Kræsj

IMG_4605.jpg

IMG_4663.jpg

"Ehm... hva driver du med?"

IMG_4674.jpg

"...Heh... Okeei."

IMG_4676.jpg

"I'll leave you to it..."

IMG_4553.jpg

"Speil!"

IMG_4716.jpg

Kelpie-dynking

IMG_4706.jpg

IMG_4707.jpg

Mikke ikke like

IMG_4708.jpg

Grim får mer kjeft, og ber om unnskyldning

IMG_4753.jpg

IMG_4598.jpg

Med tanke på det siste bildet her Sandra, tror jeg at jeg er enig med deg. :lol:

  • Like 7
Skrevet

Silje! Kan du ikke legge ut flere fra turen i desember? Mener da å huske at du har flere knallbilder liggende på face?

Skrevet

Silje! Kan du ikke legge ut flere fra turen i desember? Mener da å huske at du har flere knallbilder liggende på face?

Jeg skal se etter. Husker ikke i farta. :P

Kommer flere etterhvert. Lisa må bare få rævva i gir. :ahappy:

Hahaha, stakkars Mikke. :lol:

  • 2 months later...
Skrevet

Legger ut noen til jeg. :P

IMG_5497.jpg

IMG_5528-1.jpg

"Du ser litt sliten ut Grim, tar deg på ryggen jeg"

IMG_5599-1.jpg

Ja vi ligger og graver, tenk

IMG_5622-1.jpg

IMG_5674-1.jpg

Se! De kan være fine også :D

IMG_5767-1.jpg

Fine fine Mikke

IMG_5626-1.jpg

  • Like 4
Skrevet

Å jeg satt på jobben og tittet på denne tråden mens jeg ventet på noen utregninger.. og som jeg lo.. det er noen vanvittige bilder. Belgere ser av og til litt.. øh.. (forsøke å være diplomatisk her).. vel.. blåste ut liksom.. men i disse bildene så er det sannelig ikke godt å si hvem/hva som ser mest sprø ut! Og den nyseserien er jo bare helt fantastisk.. Grim som ser ut å bivåne alle faktene med dyyyyp bekymring. Og Mikke da.. *smelt*

  • Like 1
Guest janson
Skrevet

Det er en kelpie :aww:

:lol: :lol: :lol:

Haha, kjempe artige bilder! :D

Men, er Mikke en veldig kraftig kelpie, eller har han noen kg. ekstra? Han ser så svær ut! :rofl:

Jupp. I tillegg til at han er høy så er han av den kraftigere typen. :)

Å jeg satt på jobben og tittet på denne tråden mens jeg ventet på noen utregninger.. og som jeg lo.. det er noen vanvittige bilder. Belgere ser av og til litt.. øh.. (forsøke å være diplomatisk her).. vel.. blåste ut liksom.. men i disse bildene så er det sannelig ikke godt å si hvem/hva som ser mest sprø ut! Og den nyseserien er jo bare helt fantastisk.. Grim som ser ut å bivåne alle faktene med dyyyyp bekymring. Og Mikke da.. *smelt*

:lol: :lol: Du har en herlig måte å skrive på!

Fokus er litt på ville veier, men uttrykkene ble likevel med:

100412a.jpg

100412b.jpg

Jeg begynner faktisk å lure på om det var en kelpie eller flaggermus jeg fikk meg. :blink:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...