Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei

Har sjekket litt rundt og funnet ut at det er agility fritrening i Drammen Hundepark på formiddager. Det passer jo dårlig siden man jobber.

Finnes det noen alternativer i området? Et sted jeg kan nå med kollektivtrafikk uten å måtte gå noe særlig mer enn en halvtime og hvor det finnes folk jeg kan lære litt av helst... Jeg er grønn og bikkja er grønnere..

Skrevet

Asker hundeklubb sin hall i Lier, fritrening dagtid, helg og noen ettermiddager/kvelder. I tillegg ofte få på treningsgrupper, dermed plass til flere. Den ligger ikke langt fra lierkroa, og det går alltids an å bli plukket opp der av noen. :-)

Usikker på akkurat hvor god bussforbindelsen er der, men tror ikke det er så verst! :-)

Skrevet

Drammen hundepark har jo også fra fem på fredager, husker ikke hvor lenge da. Om det er andre som trener derimot er jo litt varierende, men som oftest er det noen der med peiling :)

Skrevet

Drammen hundepark har jo også fra fem på fredager, husker ikke hvor lenge da. Om det er andre som trener derimot er jo litt varierende, men som oftest er det noen der med peiling :)

Både Tine og Tommy er der på fredager som regel og de kan jo en del også er det vel noe snakk om at Vicky skal begynne å trene noen dager fremover(hun er instruktør i agility Loke)..

Skrevet

Etter litt tegning og forklaring fra Kiyomy har jeg funnet ut at Ahk faktisk har treninger 3 kvelder i uka bare ca 40min gange fra her vi bor. Siden jeg er nazi på å lufte hundene godt før trening passer det perfekt!

Skrevet

Etter litt tegning og forklaring fra Kiyomy har jeg funnet ut at Ahk faktisk har treninger 3 kvelder i uka bare ca 40min gange fra her vi bor. Siden jeg er nazi på å lufte hundene godt før trening passer det perfekt!

Oi kan du tegne og forklare for meg også?

Men må man ikke være medlem der for og trene?

Skrevet

Oi kan du tegne og forklare for meg også?

Men må man ikke være medlem der for og trene?

Jo, må være medlem. Jeg skal sjekke ut i morgen før jeg melder meg inn. Du vet de gamle lierbakkene? Det er den brune kroa i bunnen av bakkene, ved krysset. Jeg bor jo ved cc så fra meg er det ikke særlig langt, litt verre for deg, men det går tog til Lier stasjon " hele tiden" og det går busser der.

Skrevet

Jo, må være medlem. Jeg skal sjekke ut i morgen før jeg melder meg inn. Du vet de gamle lierbakkene? Det er den brune kroa i bunnen av bakkene, ved krysset. Jeg bor jo ved cc så fra meg er det ikke særlig langt, litt verre for deg, men det går tog til Lier stasjon " hele tiden" og det går busser der.

Oki da skjønner jeg hvor det er også må du gi meg tilbake meld om hva du synes så skal jeg vudere og melde meg inn..Er liksom medlem av 2 rase klubber og Drammen Brukshundeklubb allerede :icon_redface:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
    • Hovawart er vel en vokterhund mer enn en gjeterhund, altså type hunder som går sammen med flokken og passer på dem. Det vil si at de er noe mindre førerorienterte og mer selvstendige, blant annet. Det er ikke fryktelig mange av dem i Norge, og de få jeg har møtt har hatt varierende gemytt, men det er lenge siden nå.
    • Ben snakk med jegere til høsten, og få legger av elg, hjort eller rådyr.  Til godbiter er det ofte billigere å kjøpe vanlig mat (ost, rent kjøtt osv.) og dele opp selv. Ellers er det en del oppskrifter på forumet her hvis du vil prøve å lage.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...