Gå til innhold
Hundesonen.no

Pixie


Recommended Posts

  • Svar 158
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

31. mars fikk Yatzy slippe å ha vondt mer. Hun fikk en kort opptur på smertestillende før det gradvis gikk nedover igjen.  Hun var på slutten ikke istand til å gå tur på normalt vis, og hadde en atf

Hjelpe og trøste som det har snødd her!  Hyggelig det altså, bortsett fra den delen som innebærer å lete etter et sted å skyfle unna alt... Heldigvis finnes det steder som er fremkommelige, sånn a

Fant sola i dag  

Posted Images

Skrevet

I går ble Smurfen 2 år :heart: , litt over en måned etter Smulen :)

Fine jentene mine har blitt store :wub:

P2253108.jpgBilde fra tur i går (lekte meg litt med redigering :P) Smurfen i front :)

P2253107.jpgEt med Smulen i front...

P2253117.jpgSmurfen i farta!

P2253119.jpg...og Smulen :)

  • 1 month later...
Skrevet

Tok påskebilder i dag :D En av gutta tok bilder mens jeg dilla med godis :ahappy:

P4074291.jpgSmulen syntes påskeegget var litt interessant :cool:

P4074288.jpgGodis er ikke så verst det heller :P

P4074306.jpgSmurfen er lidenskapelig opptatt av godis... :whistle:

  • 1 month later...
Skrevet

Siden sist har det nå egentlig ikke skjedd så mye, men likevel mer enn nok :D

Vi har hatt valp på besøk en periode hvertfall (er en liten stund siden nå, men valpesyken henger fortsatt i...)

P4295300.jpgP4295299.jpgP4295298.jpgP4285153.jpgP4285231.jpgP4254754.jpgP4254743.jpgP4254724.jpgP4285020.jpgP5015579.jpgP5015540.jpgP5015544.jpg

Har sikkert et par hundre bilder av vidunderet, men ikke lasta opp alle enda :lol:

Ellers... Har meldt begge jentene på utstilling!

Skal delta på Pinscherspesialen i juni, og trene... vel, vi har akkurat begynt :whistle:

Ser ikke lovende ut må jeg si...

Menmen, det går som det går.

Øyelysing er bestilt, også i juni (nå er jeg så på overtid på dette, at det er flaut).

Årets vaksine er tatt, og bare sånn i tilfelle vi skulle få smaken på utstilling, og har lyst til å reise litt... så fikk de like greit rabiesvaksine i samme slengen.

Sitter bare og avventer svar på om jentene kan bli med, for da reiser vi på brevandring (Jotunheimen) til høsten, klassetur :thumbs:

DET hadde vært spennende det!

Ellers skinner sola for tiden, og jentene ligger mye ute og griller seg.

Og vi er på masse flotte turer.

Det er jo stort sett det vi gjør :lol:

  • 4 weeks later...
Skrevet

Da er øyelysinga gjennomført, uten anmerkninger :w00t:

Kjempeglad for at begge jentene har friske øyne :D

Og vi har vært på vår første utstilling sammen...

Det gikk som det gikk :innocent:

Har veldig blandede følelser ifht utstilling.

Det var helt grusomt, men samtidig (i etterkant) nesten hysterisk moro :lol:

Jeg skulle ikke stille noen av jentene selv (hadde jo klart å sno meg unna...), men sånn gikk det ikke :whistle:

Fornøyd med resultatene. Smulen fikk rødsløyfe, Smurfen fikk blå :thumbs:

  • 1 month later...
Skrevet

06. juli mista jeg Smulen min :icon_cry:

Jeg har litt lyst til å legge ut et siste bilde av henne, sånn før tråden blir endret.

Dette er det siste ståbildet (det finne bare to, der hun er oppstilt på bord).

smul.png

Vakreste lille jenta mi, som til tross for en kritkk som sier bl.a. "behaves badly, looks nice" fikk rødsløyfe på Pinscherspesialen :wub:

(kan ikke skryte på meg at jeg er så fryktelig glad for at både hun og jeg stressa oss gjennom vår første utstilling sammen, men er innmari glad for at dommeren satte pris på utseendet hvertfall :aww:. Jeg var nemlig av den oppfatning at hun var ei meget vakker lita jente )

Smulen var veldig spesiell for meg, og vil aldri, aldri bli glemt :heart:

Skrevet

Skulle bare låne en hund... fordi det føltes helt utenkelig å bare ha en.

Men det ble raskt avgjort at Spinn blir boende (for sjansen for at det skulle være ok å levere tilbake etter mange måneder var ganske liten).

Så dette er en presentasjon av den lille loppa som har flytta inn :wub:

Norwinstars Unbreakable Spinnvill ( Spinny/Spinn)

P8058706spinn.jpgP8098798.jpg

Hun er 7 måneder nå, og en innmari kosete og god liten sprett :heart:

Skrevet

Åh, så skjønn! Gratulerer med ny hund. :) Denne tråden gjorde at jeg virkelig fikk sansen for dvergpinchere, altså! De har ikke appellert til meg før, men alle tre som er presentert her, var jo utrolig sjarmerende!

Skrevet

Trist å høre om Smulen :cry:

Gratulerer med nytt tilskudd! Så søt og sjarmerende hun ser ut. Liker spesielt blikket hennes på det nederste bildet :wub:

Skrevet

Åh, så skjønn! Gratulerer med ny hund. :) Denne tråden gjorde at jeg virkelig fikk sansen for dvergpinchere, altså! De har ikke appellert til meg før, men alle tre som er presentert her, var jo utrolig sjarmerende!

Takk :ahappy:

Dvergpinschere... vet ikke helt hva jeg skal si, annet enn at jeg er helt tussete etter dem :D

Sære, rare og artige hundene!

Trist å høre om Smulen :cry:

Gratulerer med nytt tilskudd! Så søt og sjarmerende hun ser ut. Liker spesielt blikket hennes på det nederste bildet :wub:

Takk :hmm:

Smulen var... en bit av sjelen min :heart:

Spinn gjør sitt ytterste for å fylle tomrommet (noe hun absolutt er kapabel til, på sin egen måte :lol: )

Hun sklei så elegant inn her at det virker som hun har vært her hele tiden.

Innmari omgjengelig liten ramp, som sørger for at man ikke får sitte å sture hvertfall.

Livat lita jente :D

Skrevet

Her har jeg visst ikke fått med meg hverken det ene eller andre. Så sier bare gratulerer med ny valp :)

moro å se alle bildene av hundene dine. DP er helt klart en av favorittene mine blant "smårasene" så reint utseendemessig

  • Like 1
Skrevet

Gratulerer med å ha fått overta Spinn! :) Kult navn (til en sikkert tøff og kul jente).

Veldig søt med den lille valpehalen sin!

Skrevet

Tusen takk, begge to :yes:

Vet ikke helt hva som går av meg for tiden, men jeg har prestert å melde den lille rampen på to valpeshow :P

Det aner meg hvordan det kommer til å gå :D hun synes nemlig det er innmari festlig å herje når vi trener :ahappy:

Menmen. God trening for oss begge :yes:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Helt glemt å skrive...

Spinn deltok bare på den ene påmeldte utstillinga.

Jeg var syk, så den første utgikk.

Hun vant klassen sin, og endte som 2BTK (valp).

Fant ut at det var litt moro å stille valp :D

Ja takk til uhøytidelige ting! :faceless: (fant en gul "ting", som måtte testes...)

Har fått blod på tann, så nå skal sprettloppa få prøvd deg to dager i Letohallen også :angel:

I oktober.

Og så får vi se... har plukket ut noen aktuelle utstillinger, men vil avvente påmeldinga til jeg ser hvordan hun takler hallen.

Hun er nemlig fjortisfjern :D

Her er da noen bilder av Spinn, nylig fylt 8 mnd.

P9159684_zps98b15017.jpg

P9159701_zps6ffb457e.jpg

Og så er det Smurfen da.... Livsnyteren :D

P9159801_zpsd62bfc71.jpg

P9159766_zps8cdaaa2e.jpg

Tatt et hodebilde av bestefaren til Smurfen: Tangetoppen's My Johnny Depp In Red (som tok sin 18 tittel i sommer :thumbs: )

P9089540_zpsfa4100f8.jpg

Han har nå blitt 8 år, og stilles som veteran (han gjør det like bra der som i championklasse) :wub: Beste "gamlingen" i verden!

Han oppfører seg fremdeles som en valp :lol:

P9089561_zps9be26a48.jpg

Smurfen, midt i en gjesp!

P9159798_zpsce472a43.jpg

Smurfen og Spinn :wub:

P9159822_zps97c75e23.jpg

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...