Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har falt for fristelsen å kjøpe en sånn søt puppia sele som jeg fant :P

men problemet er; jeg har en gammel sele en annen type Puppia sele enn den jeg skal ha, og jeg mener den snora som er rett bak frambeinet hennes er for nærme frambeinet, men så mener en vennine at den er ok. Men hva syns dere? Denne selen er i M :)

IMAG0192.jpg

bør jeg gå en str opp?

er denne sela jeg tenker å kjøpe https://www.divinedo...-437-c-200.aspx

Skrevet

Det er akkurat dette som er problemet med Puppia-seler, dessverre. Den sitter jo allerede løst rundt halsen hennes, og går du en str opp, vil ikke selen sitte ordenlig, men bare slarke i fronten.

Det er nok bare å innse at ikke alle modeller passer alle hunder. :)

Skrevet

Det er akkurat dette som er problemet med Puppia-seler, dessverre. Den sitter jo allerede løst rundt halsen hennes, og går du en str opp, vil ikke selen sitte ordenlig, men bare slarke i fronten.

Det er nok bare å innse at ikke alle modeller passer alle hunder. :)

blæh, du har nok rett, tror jeg må skaffe meg sånne hunder som passer sånne fine seler jeg :P

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg bruker å sy til puppiaselene. Hundene mine trenger L runt halsen, men M runt magen, så da bruker jeg å kjøpe L seler, og så syr jeg bare til (korter ned på lengden) reimen rundt magen, og da passer de perfekt, og de kan forsatt reguleres :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...