Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har falt for fristelsen å kjøpe en sånn søt puppia sele som jeg fant :P

men problemet er; jeg har en gammel sele en annen type Puppia sele enn den jeg skal ha, og jeg mener den snora som er rett bak frambeinet hennes er for nærme frambeinet, men så mener en vennine at den er ok. Men hva syns dere? Denne selen er i M :)

IMAG0192.jpg

bør jeg gå en str opp?

er denne sela jeg tenker å kjøpe https://www.divinedo...-437-c-200.aspx

Skrevet

Det er akkurat dette som er problemet med Puppia-seler, dessverre. Den sitter jo allerede løst rundt halsen hennes, og går du en str opp, vil ikke selen sitte ordenlig, men bare slarke i fronten.

Det er nok bare å innse at ikke alle modeller passer alle hunder. :)

Skrevet

Det er akkurat dette som er problemet med Puppia-seler, dessverre. Den sitter jo allerede løst rundt halsen hennes, og går du en str opp, vil ikke selen sitte ordenlig, men bare slarke i fronten.

Det er nok bare å innse at ikke alle modeller passer alle hunder. :)

blæh, du har nok rett, tror jeg må skaffe meg sånne hunder som passer sånne fine seler jeg :P

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg bruker å sy til puppiaselene. Hundene mine trenger L runt halsen, men M runt magen, så da bruker jeg å kjøpe L seler, og så syr jeg bare til (korter ned på lengden) reimen rundt magen, og da passer de perfekt, og de kan forsatt reguleres :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...