Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå har jeg presentert meg, så nå er det på tide å presentere Gaia.

Gaia er en blanding, mor er rød/hvit engelsk setter og far er kees.

Gaia er født i Alta 5.1.2010, er 56cm høy og 19kg.

Hun er en herlig hund, med lopper i blodet og et herlig gemytt.

Hun er lettlært, vi trener både agility, lydighet, spor, feltsøk og triks, snørekjøring er vi og begynt med, også kløver vi littegrann. Hun er som poteten, kan brukes til alt, selv om loppene i blodet gjør det vanskelig å stoppe henne i "pur livsglede" anfall. Slike kommer ofte på ag banen.

Hennes beste venn er kattungen Cuda, de henger sammen som erteris.

post-10298-0-58943500-1325949024.jpg

Så har vi ett par bilder fra skogstur nå i høst:

post-10298-0-27913700-1325949101.gif

Hopp etter ball:

post-10298-0-87288200-1325949152.gif

Her er vi på båttur i sommer:

post-10298-0-20553900-1325949201.jpg

Var fri for flere ferdig innlagte bilder nå, men kommer flere senere.

I mellomtiden så kan man se masse bilder her:http://www.facebook.com/#!/veronica.nyborg/photos

og videoer her:http://www.youtube.com/user/vknten

Skrevet

Gaia takker pent mens hun ligger å overforer seg :) Glemte bursdagen for 2 dager siden, tar det igjen i dag med kyllinglever, svinehjerte, torsk og en bit fårikålkjøtt :)

Skrevet

Nyyydelig hund :wub: Personlig er jeg vel over gjennomsnittet glad i blandinger, det er så morsomt å se hvor ulike de kan være - og ikke minst hvor fine de kan bli! :ahappy:

Skrevet

Nyyydelig hund :wub: Personlig er jeg vel over gjennomsnittet glad i blandinger, det er så morsomt å se hvor ulike de kan være - og ikke minst hvor fine de kan bli! :ahappy:

Har og en soft-spot for blandinger, nesten som en slik forundringspose på tivoli ;) Resten av kullet er stort sett sorte med litt hvitt og ser ut som bc, Gaia var den spesielle :) Er en setterkropp under pelsen der, og keeshale, hjernen er mest setter, med 50 m radius :)

Skrevet

Og Gaia har litt av et navn å leve opp til. Jordens gudinne, alt og alles store mor etter et forhold med Uranus, selve himmelen.

Flott bikkje ;)

Skrevet

Og Gaia har litt av et navn å leve opp til. Jordens gudinne, alt og alles store mor etter et forhold med Uranus, selve himmelen.

Flott bikkje ;)

Takker :) Det er Jordens gudinne hun er oppkalt etter, alle dyrene våre har gudenavn (Cuda, Fauna, Aurora og Sekhmet som ikke er blant oss mer)

Er det deg på bildet? Er du så ung?

Trodde du jeg var en olding ? Er jo bare 10 år eldre enn deg tror jeg ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...