Gå til innhold
Hundesonen.no

Halvveis ny.. ;-)


marjea
 Share

Recommended Posts

Vel, som tittelen sier så er jeg halv-ny her på forumet. Som så mange andre så har jeg smuglest utallige diskusjoner og tråder uten å være medlem, så sånn sett føler jeg meg ikke helt ny, men er vel like greit å introdusere meg nå som jeg er kommet for å bli :P

Jente 24 år, opprinnelig fra Telemark, men har bodd i Oslo/Akershus de siste 4 årene. Er utdannet sykepleier og har en litt annen døgnrytme enn de fleste (må visst jobbe mens andre sover, for å tjene litt i dette yrket..), men trives med det!

Er vokst opp med hund, den første vi hadde var ei BC tispe som dessverre ikke ble mer enn 3 år. Et par år seinere fikk vi ei tispe til, denne gangen en blanding av schæfer og labrador. Hun er snart 14 år, og har det fint hjemme hos far :)

Etter å ha bodd hjemmefra i fem år (uten hund eller andre dyr), var det endelig tid og rom for en firbeint i livet mitt. Ettersom jeg jobber mye var det uaktuelt med valp, og omplassering var igrunn eneste alternativet - og det er jeg veldig glad for nå!

Har verdens nydeligste blandingshanne, av ridgeback og rottweiler. Ifølge veterinæren er det mulig at det har sneket seg inn en setter eller noe også, - men det er ikke sikkert. Fin er han uansett, synes jeg selvfølgelig :wub:

Rocky har vært hos meg 7 uker nå, og han kryper lenger inn i hjertet mitt for hver dag. Han er en skikkelig kosegris, og ville nok helst ligget i fanget hele dagen om han kunne..

Han er veldig kontaktsøkende, og fant seg heldigvis veldig fort tilrette her hos meg! Han har dessverre separasjonsangst, men dette er noe vi jobber med - og jeg er sikker på at vi får det til :thumbsup: Det er forresten en egen tråd om dette, for dem som vil lese litt mer om akkurat det.

Oi, dette ble visst veldig langt.. (og mest om hunden, men sånn er det vel med de fleste av oss.. :whistle:) ..men sånn går det når man har mye på hjertet!

Fyr løs om det er noe dere lurer på, jeg gleder meg iallefall til å bli mer kjent med forumet, - og ikke minst med sonisene!

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...