Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ja, det kommenterte sambo og. Hehe. Det skal uttales enten med -e eller "lia" om man skal ta utgangspunkt i den planten som navnet er hentet fra. Sistnevnte er den engelske talemåten.

Trykket skal være som om man sier ordet "kaia", altså båtkai. Kom ikke på noen bedre måte å forklare det på :P Leja med trykk på e-en

Skrevet

Franske navn har jeg liten kjennskap til, men mange vakre blomsternavn!

Noen navn som har med blomster/planter å gjøre:

Tiili (betyr liten blomst).

Viola.

Paeonia.

Iris.

Ixora.

Anemone.

Magnolia.

"Blomst" er jo skunken i filmen Bambie.

Flora.

Begonia.

Syrin.

Tulip/Tulippa.

Clivia.

Cacalia.

Camassia.

Lolita.

Hva heter du og samboer til fornavn? :) Man kan ofte "trikse" litt og sette to navn sammen til et fint.

Skrevet

Hva heter du og samboer til fornavn? :) Man kan ofte "trikse" litt og sette to navn sammen til et fint.

Maria og Johan.. Haha. Klarer ikke sette sammen fine navn med de to navnene gitt :P Kanskje kjedelig å ha et sånt navn om det mot formodning ikke blir oss for alltid?!

Blomsternavn har jeg forøvrig sett mye på. Men så er det sambo og, da. Han er ikke så glad i disse blomstene :P Jeg elsker busken magnolia utseendemessig, men navnet er nok litt tungvint!?

Skrevet

Amèlie vel! Uttales "amelii" hvis jeg klarte å plassere streken oppå korrekt.

Ellers stemmer jeg for Musa, da kan hun bli venninnen til min Flisa (populært kalt Fisen) :)

Skrevet

Leija er kjempefint..fra hvilken oppdretter kommer hun fra?

Calluna = røsslyng(Lyng)

Selene = Boloria/Clossiana Selene (sommerfugler)

Skrevet

Amèlie vel! Uttales "amelii" hvis jeg klarte å plassere streken oppå korrekt.

Ellers stemmer jeg for Musa, da kan hun bli venninnen til min Flisa (populært kalt Fisen) :)

Navnet Amèlie utalles så vidt jeg vet rett frem. Amelie, uten strek, uttales "Amelii" :)

Har en venninne som heter det.

  • Like 1
Skrevet

Haha. Jeg digger navn som "Musa", "Mini", "Loppa", "Lusa" osv. Men jeg tror ikke sambo vil godta at han skal gå rundt og rope på Musa i nabolaget her :P

Cani synes jeg var fint :)

Smart tips å sjekke vinmonopolet, da! Det skal jeg gjøre.

Hehe.. Kuma har kallenavn Musa. Samboer ble ikke så veldig fornøyd da jeg ropte etter KuseMusa på shibatreff! :lol::P

Skrevet

Haha. Chessea har også kallenavn Musa, nemlig :P Eller "Musiii". Haha

"Amelii" får meg bare til å tenke på Maria Amelie-saken, og den fikk jeg mer enn nok av! :o

EDIT:

Må ha et ord på N som "mellomnavn" på stamtavlen. Det blir da Weiefors N... Leja.. Forslag?!

Iiiik! Jeg vet, jeg vet! Hva med Weiefors Notorious Leja?

  • Like 1
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er de ganske like i gemytt og væremåte?
    • Kan en hund fødes uten hint til hvordan den oppfører seg til andre hunder? Spør for en jeg kjenner.
    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
    • Har vurdert Manchester terrier, Person russel terrier, brasiliansk terrier, og skye terrier. Tenker også på Pincher men hva er forskjellen mellom en pincher og Manchester terrier? De er ganske like utseende og størrelse. Vi vet at terriere har mere jaktinstinkt og er mere sta enn gjeterhund. Ønsker helst en av de største terrierne.
    • Hva er likheten mellom alle terrierene sånn generelt? Ønsker en terrier uten napping og vanskelig klipping. Børsting går greit. Hvordan er dem i forhold til gjeterhunder? Er oppvokst med det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...