Gå til innhold
Hundesonen.no

Hei alle sammen!


Floyd
 Share

Recommended Posts

post-10543-0-26170300-1323423226_thumb.j

Hei og hopp :)

Her kjem ein lite presentasjon av meg og min hund.

Litt om meg.

Eg er ei jenta på 23 år frå vestlandet. Eg er meir enn overinteressert i hund (til min samboers fortvilese) :P.sjølv om eg kun er eiger av ein hund for øyeblikket skulle eg så gjerne hatt ein til.

Eg er har vokst opp med hund i familien og då eg flyttet for meg sjølv for noken år sida måtte eg ha min egen.

Min kvardag går stort sett i min lille famile, min samboer Rune,min son Eivind og Rhodesian ridgeback hannhunden Floyd.

Litt om floyd.

Eg kjøpte Floyd av oppdretteren då han var 6 mnd. eg skulle i grunn ha valp frå kommande kull men tispa tok ikkje til seg valper, så ringte oppdretter og fortalte om ein valp frå eit tidligere kull. Utålmodig som eg er så blei eg overtalt og reiste for å hilse på valpen.

Det var kjærlighet ved første blikk og Floyd blei min.

Idag er Floyd 3 år og er blitt ein kjernekar. Skal seies at eg har jobbet utrulig mykje med han og då eg fekk han var han både høgt og lavt. Floyd er ein bedagelig ridgeback som eg drar med på det meste. Han trener både Agility,lydighet og litt blodspor. Han konkurrer i Agility kl 1 og skal startes med i lydighet i Mai. Han er også godkjent ettersøkshund på vilt.

Ser fram til og høre frå dåke ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvilken oppdretter daaaa?? ;)

Han er veldig fin, og selv om han har for mye mørkt så er det dessverre altfor mange lyse RR nå synes jeg. :/

Kjempeflink du er å trene med ham! Det å konkurrere både LP, AG og være godkjent i spor i den alderen er jo absolutt imponerende. Kan jeg sende Kovu til deg en måneds tid, for opptrening? :innocent:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

la : Tusen takk for det :)

Simira: Floyd er sjølv lys hvete men med mykje svart. eg synst forsåvidt at det er alt for mange av mørk hvete ;) Men om du tenker på sort maske, så synst eg det skulle vert enda fleir :) Blir meir og meir ensfargede.

Men ja floyd har jo heilt feil maske :P

Han er frå kennel Dekeza. Mange av hans søsken fekk akkurat den samme masken. sjølv om både foreldre og besteforeldre ++ ikkje har denne masken.. rare greier. stammer vel muligens fra dei "eldre" rr. då var det jo fleire fargevarianter.

Takk :) Ja krever mykje tid og tålmodighet og trene ein slik hund. Hehe spørs om eg ikkje hadde mistet samboeren då :P Haha!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
    • Ser at det er nesten 6 år siden noen har skrevet her, men jeg prøver likevel:  Har et par spørsmål om whippet som jeg lurer på. 1) Leser her og der at det er veldig lett at de får overflatiske skader på kroppen, pga av full fart under "fri leik". Hvordan er det å kombinere tur  i typisk norsk skog med en løs whippet?  2) Whippet har jo jaktlyst. Er det mange som har erfaring med at naboens katt har fått en ublid skjebne? 3) Når det gjelder jaktlyst; er det helt "på trynet" å sette munnkurv på en whippet som skal få rase fra seg i fritt løp? Bare noen spørsmål fra en som har whippet på lista over "hunder jeg kanskje kunne tenkte med, når den hunden jeg har nå rusler til de evige jaktmarker"...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...