Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har totalt lagt til 7 filer i div innlegg her med bruk av funksjonen. Slik jeg ser det så er den nå uten nytte, for "Du har brukt 1.36MB av 1.46MB" vil si at den funksjonen er passé for meg. Jeg har f.eks brukt funksjonen for å hjelpe noen her og selv om man kan slette bilder, så blir jo trådene ødelagt hvis man skal fjerne bildene der. For det kan være andre som f.eks trenger samme hjelp og drar nytte av bilde(ne)

Kanskje en fordel å øke denne grensen, for 1.46MB er utrolig lite og egentlig ubrukelig, eller like greit fjerne hele muligheten?

  • Like 3
Skrevet
Kan du ikke bare legge de opp på fotobøtta ol istedenfor da?

Joda, man kan jo legge der man vil - på egen server f.eks, men da er som sagt hele poenget med "Legg til filer" nytteløs og kanskje like greit å fjerne (eller helst øke grensen betraktelig, slik at man ikke er avhengig av 3'part som fotobøtta og andre - da er man sikker på at bildene vises så lenge sonen er oppe - men klart, det koster med diskplass for sonen) - hvorfor ha en funksjon uten en reell funksjon liksom :)

Skrevet

Ok... Nå føler jeg meg en smule blond her. Fotobøtte? Er dette noe som har eksistert i alle de fem årene jeg har vært medlem...? :icon_redface: Jeg har lenge irritert meg over hvor få vedlegg man kan legge til, og skjønner liksom ikke hvorfor andre medlemmer kan poste så mange flere bilder (i Min hund-trådene f.eks). Jeg har kun lastet opp rundt 15 bilder, og har 3% plass igjen... Er denne "fotobøtten" et sted man kan slenge over bildene uten å slette dem kanskje? :icon_confused:

Skrevet

Ok... Nå føler jeg meg en smule blond her. Fotobøtte? Er dette noe som har eksistert i alle de fem årene jeg har vært medlem...? :icon_redface: Jeg har lenge irritert meg over hvor få vedlegg man kan legge til, og skjønner liksom ikke hvorfor andre medlemmer kan poste så mange flere bilder (i Min hund-trådene f.eks). Jeg har kun lastet opp rundt 15 bilder, og har 3% plass igjen... Er denne "fotobøtten" et sted man kan slenge over bildene uten å slette dem kanskje? :icon_confused:

www.photobucket.com :D Enkelt og greit, og du limer bare inn IMG koden hit.

Sjekk her: http://hundesonen.no/forum/topic/59008-bilder-av-hvordan-man-legger-ut-bilder-paa-sonen/

Skrevet

Jeg synes det er glimrende å ha denne muligheten til å legge til filer, jeg, selv om jeg stort sett laster opp bilder andre steder og linker til dem. Det er jo ikke alltid jeg har tilgang til å legge ut bildene jeg vil bruke som illustrasjoner på mitt eget webområde (om jeg ikke sitter på min egen hjemmePC), og da er dette en fin nødløsning.

  • Like 1
Skrevet

Jeg synes det er glimrende å ha denne muligheten til å legge til filer, jeg, selv om jeg stort sett laster opp bilder andre steder og linker til dem. Det er jo ikke alltid jeg har tilgang til å legge ut bildene jeg vil bruke som illustrasjoner på mitt eget webområde (om jeg ikke sitter på min egen hjemmePC), og da er dette en fin nødløsning.

Det er jeg helt enig i. Veldig greit noen ganger. Jeg bruker den og bare til bilder som jeg skal legge i "akkurat nå", eller andre tråder ingen kommer til å gå tilbake i (som regel). bruker den ikke i Casper sin såklart.

Skrevet

Tja, jeg liker ikke å lese tråder der plutselig bilder er borte jeg da Lola. Spesielt som ny bruker og/eller på tråder man har misset, så leser jeg ofte gjennom hele tråden - da blir fjerning av bilder irriterende mangt en gang. Man vet f.eks ikke hva de snakker om hvis det er kommentar til bildet.

Det er f.eks fullt mulig å sette rettigheter på forumet slik at bildetråder og slike er man nødt til å bruke flicker, bøtta, bildr, mens i "Spørsmål og tilbakemeldinger fra medlemmene" og andre forum-deler man velger er hensiktsmessig, så får man bruke "Legg til filer" via funksjonen på forumet.

Ser andre store forum har "Legg til filer" muligheten og det er nettopp for å ha kontroll på at trådene ikke blir ødelagt av bilder som blir borte. F.eks bruker forsvinner og kutter bøtta-konto elns.

Det er uansett noe som bør tenkes på og vurderes av de som drifter sonen her syns jeg.

  • Like 1
Skrevet

Eksempel på hvor irriterende det er med å ikke se hva de snakker om. Jeg har ikke lest tråden før, og ser bare «postet bilde]» - Hva grunnen er, om det er [ feil i link eller hva grunnen for at bildet ikke vises er ikke viktig - det som er viktig er at hele tråden for meg og andre blir litt ødelagt.

Bare et eksempel og det er aktiv bruker, så her kan det fikses - noe annet når bruker er offline og sjeldent eller aldri her - noe som skjer hele tiden. (når det er linket fra 3'part - da kan ikke adm/mod rette opp link hvis bildet ikke fins/er tilgjengelig utenfor sonen)

Johoo, denne var det fortsatt plass til ;)

Skrevet
Du har brukt 7.8MB av den globale opplastingskvoten på 1.46MB (Maks filstørrelse for enkeltfil: 5MB)

:P

Kvoten er på 1,46MB, mens maks filstørrelse er 5MB?

Men ja, vedleggsgrensen må kunne 10dobles i det minste...

Diskplass koster ingenting når forumet har egen server...

(Men båndbredde koster, alt etter host)

Skrevet

Hehe, du har også lastet opp 7.8MB av maks 1.46MB, så det er en bragd i seg selv :)

Du har brukt 1.39MB av din 1.46MB totale opplastingskvote (Maks størrelse for enkeltfil: 77.05K)

Er det til meg. Enkeltfil-størrelsen endret seg nedover fra før siste bildet jeg lastet opp her. Den var nesten 200K før det. Hva maks størrelse er når man ikke har lastet opp noe får man vel lure på - tror 5MB er feil - mulig det er blitt feil pga at du har oversteget maks kvote elns .... bugg?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...