Gå til innhold
Hundesonen.no

Hannhund med våte drømmer


Carro92
 Share

Recommended Posts

Jeg har hatt flere hannhunder, men aldri vært borti det at de har våte drømmer ofte.. gjerne blir det også bløtt i sofaen/senga..

I natt sov Taz i senga si, og brått var hele senga hans bløt og det var bare å hive den til vask.. men denne gangen ble den mye bløtere enn tidligere, så tenkte det kanskje kunne være tiss også, men det lukter ikke tiss, og snoppen hans var jo stor....

Noen som vet at det er normalt at hannhunder har ofte våte drømmer?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 58
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Om gutta her begynner med sånt, så får de enveis billett ut av senga mi Har ikke vært borti våte drømmer på hanhunder, men bikkja til brodern brukte onanering som stressavløser, han gav seg med de

æsj!

Tispene stikker jo av til kondomeriet og kjøper dildoer da... synes det er hakket verre egentlig.

Trym har hatt det 2 ganger iløpet av sine 3 år. Han våkner før noe skjer da, men han er vel i halvørska og spruter litt ukontrolert :lol: Han skjønner ingenting etterpå ihvertfall :lol:

Hvor vanlig det er aner jeg ikke, men det er nok ikke uvanlig på hannhunder i sin beste alder :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke jeg heller, heldigvis! Nasty shit! :huh:

Haha, ja det ser ikke pent ut når lebestiften er ordentlig sprengrød og hoven og bikkja sitter der med et ekkelt flir om kjeften :lol:

Tror kanskje det skjer når Trym er veldig sliten, første gangen det skjedde var julaften ifjor, og da tok det litt av med gaveåpning og slikt for han. Så når han sovna for kvelden skjedde det. Den andre gangen skjedde for litt siden, og jeg tror kanskje han ikke var helt i form, og itilegg hadde Tuva løpetid.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Pax hadde en sånn periode da han var rundt 5-6 mnd. Måtte ta fra han alle pledd og puter for han skulle bare jukke på dem. En gang fikk han tak i et pledd uten at jeg oppdaget det og ja.. han gjorde seg ferdig kan du si :icon_redface: Pleddet gikk rett i vask etterpå. Kom glad og fornøyd bort til meg og ville ha kos etterpå, ekle grisegutten. Men det gikk da over den perioden og.

Våte drømmer veit jeg ikke om han har hatt da..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Om gutta her begynner med sånt, så får de enveis billett ut av senga mi :lol:

Har ikke vært borti våte drømmer på hanhunder, men bikkja til brodern brukte onanering som stressavløser, han gav seg med det etterhvert da, en han tar fremdeles et grepa balletak med kjeften innimellom om han er ekstra stressa :lol:

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aldri opplevd det med noen av hundene vi har hatt hjemme, men hannhunden til ei "venninne" av meg har ofte våte drømmer. Han jukker også på alt som er - ekstremt ofte, og gjør seg virkelig ferdig. Dette har han gjort siden han var rundt halvåret, og nå er han rett over ett.

Jeg skal ærlig inrømme at jeg syns det er ekkelt!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Om det er når de sover så kan man vel ikke gjøre så mye med det. Om vi ender opp med en hannhund og den begynner å tillegge seg vaner med å....eh...."gjøre seg ferdig" med seg selv, så skal jeg innføre strenge regler om at det KUN skal gjøres på hundesenga hvertfall.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja jeg syntes det var så ekkelt at han rett og slett ikke fikk lov. Begynte han med sånt tok jeg fra han det han jukka på. (Nå høres jeg kanskje ut som en skikkelig puritaner, men det får nå være :P ) Så var han jo i en alder hvor jeg antok det bare var en fase, og satsa på å bryte det fra å bli en vane. Mye hormoner og fysisk modning og greier. Han gjør det ikke nå lenger heldigvis :)

Men hadde det skjedd i søvne så veit jeg ikke helt hva jeg ville gjort med det. Han kan jo ikke noe for hva han drømmer stakkars :P Men vil jo ikke ha sånt "kliss" over alt heller.

Edit: For et tema :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja jeg syntes det var så ekkelt at han rett og slett ikke fikk lov. Begynte han med sånt tok jeg fra han det han jukka på. (Nå høres jeg kanskje ut som en skikkelig puritaner, men det får nå være :P ) Så var han jo i en alder hvor jeg antok det bare var en fase, og satsa på å bryte det fra å bli en vane. Mye hormoner og fysisk modning og greier. Han gjør det ikke nå lenger heldigvis :)

Men hadde det skjedd i søvne så veit jeg ikke helt hva jeg ville gjort med det. Han kan jo ikke noe for hva han drømmer stakkars :P Men vil jo ikke ha sånt "kliss" over alt heller.

Edit: For et tema :P

Jeg vet om et tilfelle der oppdretter fikk tilbake en hannhund som koste seg litt (i våken tilstand) på stueteppene. Hun måtte rett og slett bare gripe inn like før det gikk for han å skremme/kjefte på ham. Ikke noe problem etter den gangen da, han fikk seg noen tisper etterhvert i stedet ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Plutselig ble jeg veldig glad for at jeg ikke har hannhund. Ikke skal jeg ha det heller, skjønner meg nesten like lite på disse guttehundene som jeg gjør på menneskeversjonene av dem.

Visste at hannhunder gjør mye ekkelt, altså, men våte drømmer har jeg aldri hørt om i hundeverden før. Æsjameg. Da overlever jeg heller løpetid en gang i blant :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
    • Er hun trygg i bur? Hvis ikke ville jeg startet der, med å jobbe med burleker generelt og trygghet i bur, inne hjemme. Så gradvis flyttet buret ut i bilen (hvis det er tid, mulighet. Hvis ikke må du såklart bare jobbe med burlekene og tryggheten i bilen parallellt). Medisinering har definitivt noe for seg med det nivået av stress. Blir hun bilsyk så kan jo det også påvirke. Jeg ville prøvd noen av de klassiske beroligene feromonene, Adaptil, Chlomicalm etc.  Spennende, lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...