Gå til innhold
Hundesonen.no

Julekalender 3. desember


Julenissen

Recommended Posts

1.jpg

Her er et bilde av en kjent avdød russisk komponist med sin mindre kjente trofaste følgesvenn. Komponisten er kanskje mest kjent for sin tredje pianokonsert.

1. Hva het komponisten, og hva het hunden?

2.jpg

Her er hunden Suggen, som var eid av en kjent polfarer.

2. Hva het polfareren, og hvilken rase var hunden?

Svar sendes på PM til nissefar innen midnatt 3. desember.

Begge svar må være korrekt for å få ett poeng/lodd.

Svar på kalender 2. desember:

1. Nei, lus kan ikke smitte fra en art til en annen

2. Demodex/hårsekkmidd

3. Borreliose/borelia

OBS: Når dere svarer på kalenderen, opprett ny PM for hvert svar. Dvs. ikke gå inn på meldingen du sendte i går og legg nytt svar under og send på ny. Dette er pga. vi må holde orden på svarene, og om alle svarene legges "under hverandre" i en lang rekke med PM får vi ikke lagt forskjellige PM'er i forskjellig mappe. Så ny melding må opprettes for hvert svar.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 desember var blææh. Jeg hadde alle raser rett men glemte norsk fremfor lundehund og engelsk fremfor rød og hvit setter. Dermed kom jeg ikke på noe ord og bytta ut den ene rasen med noe annet og kom frem til et helt feil ord. I går hadde jeg rett og det har jeg nok i dag også :-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tok feil på nr. en for hadde G(Greyhound)L(Lundehund)E(Egnelsk Setter)D(Dutch Schapendoes)E(Engelsk springer spaniel).. Irriterer meg enda :rolleyes2: Uansett, rett i går og trur jeg har ganske så rett i dag og.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • "Hva skjedde?"   Det ***** luddesklie AVSKUMMET fjerna sæ ikke da det ble bedt om å forlate åstedet, og nå TRUER det med å gjennomføre vitenskapelig _bevis_ for telepati for å DESTRUERE all resterende livskvalitet æ hadde og drepe alle håp om en bedre fremtid. Det her e takk og farvel. Æ rømmer til utlandet og bryter ALL kontakt med alt og alle for å slippe unna blablabla om hennes bevis for telepati og whatever konsekvensenser av at et luddersklie avskum som har KNULLA kjæresten min gjør karriere på min personlige tragedie i tillegg.   Det var hyggelig så lenudet var håp om å få det hjerneforsker horesvinet av ideen om å skille gjøre karriere på FORPESTE universet med å gjøre telepati til et allment akseptert, reelt fenomen.    Kos dere. 
    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
    • Enig med siste her, lildog har jeg prøvd og den var helt ubrukelig. Jeg er veldig fornøyd med tracktive, har den på begge hundene og katten. Kan være litt treig til å finne posisjon noen ganger, men uansett raskere enn både lildog og mitt spor som jeg også har prøvd. 
    • Tja, min forrige hund måtte ha små måltider gjennom hele dagen, ellers ble hun kvalm og spydde hun magesyre. Det feilte henne ikke noe utover det at magesekken ikke tålte å bli helt tom. Det hunden jeg har nå sultestreiket i sitt tidligere hjem og kunne gå dagevis uten mat. Hun klarer seg like fint på ett stort måltid daglig som flere små. Jeg har prøvd OMAD selv, og jeg klarer faktisk ikke å spise ~2000 kalorier (som er mitt dagsbehov for vedlikehold) på ett måltid. Fasting kan sikkert være positivt for noen individer i noen tilfeller, men jeg tror absolutt ikke det er noe som passer for alle.
    • Det var lenge siden! Hvis du faktisk skal ha noe særlig sol og varme så er det sør-Spania som gjelder. Kanariøyene hvis du vil være værsikker. Det kan være ganske hustrig ellers i sør-Europa, og husene der er jo ofte ikke laget for vinter og ikke spesielt godt isolert. Heller ikke i Spania, forsåvidt. Kanskje se på feriehusutleiere som Novasol og den type ting?  Tenker du å fly eller kjøre? Det blir jo fort dyrt å fly tre store hunder fram og tilbake i cargo.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...