Gå til innhold
Hundesonen.no

hvordan reagerer du noen sier noe styt om hunden din?


~Marlene~

Recommended Posts

Vi hører ikke så mye stygt om Buster egentlig. Eneste er vel at når han var valp mobbet venninna mi han med at han var feit, men tok meg ikke så nær av det fordi hun mente det ikke negativt. Litt vennskapelig erting. Jeg hører mer rart om blandingen for doberman er jo som kjent en menneskeeter :roll: . Men de som sier det forklarer jeg kaldt og rolig hvordan det egentlig er, og mange forandrer mening etter litt saklig forelesning :P .

Men hadde noen sagt noe stygt om Buster så vet jeg ikke hvordan jeg hadde reagert. Spørs på hva som hadde blitt sagt å hvem som hadde sagt det, så en variasjon mellom sint, likegyldig eller trist. Alt etter som.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ingen har direkte sagt noe stygt om Tinka, men får høre mange kommentarer fordi hun er av rasen chihuahua.

Som regel gidder jeg ikke reagere, men kommer litt ann på type kommentar og hvem som sier det...

Er det av typen: "jeg vil ikke være meg jeg vil være Paris, jeg. Seriøst assa"

blir jeg drit sur og slenger ett eller annet dritt tilbake... ofte personangrep på hvordan personen ser ut eller lignende...

(blir barnslig når jeg er sint)

Men som regel er det bare koselige kommentarer :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tja..jeg vet at Loke kan virke litt sånn...slitsom...

Men jeg vet også at han er en BRA hund,javel så er han kanskje en smule lite miljøtrent og det vil ta tid å rette opp,men vis meg en Groenendael med hans kapasitet ,positive væremåte,gode nerver og sosiale vesen?Gjerne også uten hans bakgrunn?Tror man skal lete lenge..Lille løvetannen min ;) Så jeg gir litt beng i hva folk sier om han rett og slett.Kjenner jeg blir litt oppgitt når folk går ut i fra at han er hundeaggresiv pga rasen,men det visste jeg jo om på forhånd.

Med Pan var jeg nok litt sår..Av flere grunner.Han ble så ofte misforstått og jeg ble så lei av å forklare at han var aggresiv fordi han var redd.Folk skjønte det aldri helt.det virker som mange trodde han var ondskapsfull eller noe :lol:

Jeg ble så sint over at folk forventet mer selvbeherskelse og empati av en syk og redd hund enn de hadde evner til å gi han."Biter`n meg så banker jeg`n", Vel,tro meg,da grisebanker jeg deg var standar svaret og jeg hadde nok i det minste prøvd :D

Og så er det ekstra sårt når det er en hund du har hatt fra den var valp og hadde store forventninger til.Man lurer jo hele tiden på hva man har gjort galt når man får en sånn hund.Og da blir man jo ekstra sår på sånt..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er sikkert en god del folk - både i nabolaget og som vi har møtt ute - som tror Q er aggressiv.

Det er ikke riktig, så de får bare tro hva de vil. Jeg skjønner jo at de kan tro det, men det er pga uvitenhet, og jeg har hverken tenkt å bli sur eller provosert av det. Ikke alle er interesserte i hund, og jeg kan ikke forvente at alle forstår at han bare er en ivrig unghund.

Når folk sier at de aldri ville hatt en så stor hund, som gjør så mye ut av seg, så blir jeg selvfølgelig ikke sur - JEG vil ha det, og jeg valgte ham nettopp fordi han er som han er! :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Smaken er som baken å den er delt i to. :lol:

Jeg husker jeg var på hundetrening for første gang også overhørte jeg instruktøren som sto og snaket stykt om Wilma til de andre, da ble jeg så lei meg at jeg gikk gråtende hjem ;) (bor 15min unna). Blir også ganske sint for at alle på skolen går irundt og sier at Wilma er farlig, men det er hun jo ikke når de bjeffer når de går forbi henne er det jo ikke rart at hun bjeffer tilbake da. Men når venner og slikt sier "jeg hadde aldri kunne levd med en hund som sikler så gale" da smiler jeg bare og går bort til Wilma å gniker ansikte mitt mot hode hennes og sier "å det går så fint at, har ikke problemer med det jeg" og fortsetter og kose. :D

Snakket instruktøren stygt om henne?! Da vil ikke jeg (selv ut ifra at jeg ikke vet noe mer om instruktøren) Ikke kalle h*n en god instruktør, man snakker ikke sånn om andre foran noen! Man kan mene hva man vil, men ikke alt passer seg og si til andre.. Ville være som(Sette det litt på spissen men for det) en lærer snakker stygt om en elev foran andre elever..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei det var grusomt gjort av instruktøren.

Når jeg leste innlegget ditt så er det jo to måter en kan snakke stygt om hunder på. Utseendet dems og gemyttet.

Hadde noen snakket stygt om utseendet til Pito så bryr jeg meg ikke,for Pito er den nydeligste skapning som går på denne jord for meg.

Men hade noen snakket stygt om gemyttet hennes hadde jeg blitt veldig såra ettersom at gemyttet hennes er mye skapt av meg også. Hadde hun vært livredd alt og alle så hadde jeg sosialisert henne for lite osv. Så da hadde jeg følt meg truffet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kom på hundetreningen for å få hjelp og sosialisere henne. Men hjelp fikk jeg ikke da. De andre begynte treningen og jeg ble bare stående og se på. Å Wilma begynte å bjefe, den ene damen ropte til meg "bare la henne bjefe, hun må vene seg til og se andre hunde" så jeg lot henne bare bjefe jeg da, når Wilma stoppet å bjefe hørte jeg instruktøren sa styge ting om utsende hennes til de andre. :D

Nå har jeg bytet hundeklubb men til den klubben tar det 1time og kjøre en vei. Men nå har vi ikke bil lenger til å komme meg på trening siden søsteren min har flytet. Jeg ser det veldig godt på Wilma at hun savner å være på trening. Ble litt ot dette men.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Hyper_Bærta

Jeg har ikke hørt noe dumt om Milo ennå... =P

Eller..venninna mi går rundt til folk og lyver om han..

Hun sa at han stakk av til skolen den og den dagen, og at jeg gikk og leita etter han..Og da jeg sa: "Herregud, du kan bare å snakke dritt om Milo du! Dessuten så lyver du bare.Ingen trur på det. Milo satt hjemme med meg da han "stakk av" han så..SKJERP DEG!" så sa hun "Herregud, jeg kjenner hunden din kjempe godt, og det var han jeg så. Hadde på seg samme halsbånd som Milo!" Men da jeg sa til hun at det halsbåndet ble ødelagt for over en uke siden så blei hun stille.=P

Og farmor og farfar syns at vi skal kvitte oss med Milo pga alt håret. Da kjente jeg at det kokte i meg...Blei så sur..Men kunne ikke si no da..=/

Håter når folk snakker stygt om hunden min, ting som ikke er sant..

Men her i nabolaget har jeg jo fått høre at jeg og Milo er det perfekte par osv da.. :D

En i klassen synger forresten:

"Milo milo tørkerull, tørker barnas rumpe hull!" Åh hærregud, endelig slutta med det nå

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En fire år gammel gutt så med stooore øyer på Chanel, også kikket han på moren sin " Mamma er det der en gris eller? " Går jo ikke an å bli fornærma da, lo meg skakk:)

Ellers så er det mange som synes chanel er så stygg at hun er verdens nussligst.. (jeg aner ikke hvor de får det med stygg fra!?! menmen..)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...