Gå til innhold
Hundesonen.no

Hakasitas Aslan


Aslan
 Share

Recommended Posts

  • Svar 415
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Etter en laaang pause pga avhandlingsskriving på undertegnede våget vi oss ut på LP-banen igjen forrige helg, og det endte sånn passe Eller, er egentlig fornøyd, Thorvald var fin frem til avstanden,

Thorvald fikk excellent og CK i dag på rasespesial og vår til nå største utstilling Og ikke nok med det, i klassen funket virkelig ALT, det var så herlig. Vi jobbet som et team på ordentlig Vi har

Ja, jeg var ganske flink faktisk Nei, synes æren skal gå til deg jeg. De første 15 sekundene før Thorvald brøt, rakk jeg i det minste å få foreviget. Og han var ikke håp

Det var litt tidlig i helga, først i dag det ble veldig veldig action, og det har vært masse forsøk, men ikke sett noen klare parringer eller heng (de har vært endel uten tilsyn, og de trives best uten tilskuere), men de har ihvertfall hatt det gøy :lol:

11198981_10155543877735341_228204935_n.j

Så får vi se, enten det blir eller ikke blir har det vært artig å være med på :D

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takker alle sammen :D
_______

I ettermiddag reiser Tiva hjem til seg selv, de har vært i lag siden fredag og hun har stått for ham alle dagene de har vært i lag (også i dag) :blink: Dessverre er de begge veldig uvillige til noe action med publikum, så dermed har de fått holde på en endel helt uten tilskuere (vi har jo prøvd å se om vi kunne fått til å hjelpe, men har landet på at de får prøve seg som de vil selv så lenge de begge er villige, og da enten blir det eller blir det ikke) og vi kan derfor verken utelukke eller bekrefte parring :lol: Vi tror mandag var den helt rette dagen, så vi får egentlig bare vente å se og krysse fingrene for at de har fått til noe uten av vi gikk komme nær :P Men klart, det er kjipt å ikke ha noen sikker parring, og skulle ønske det hadde skjedd. Det går ihvertfall utrolig godt overens, og koser seg masse innimellom all den andre aktiviteten (tror vi snart får naboklage, ikke pga bråk, men utuktig omgang). Og Tiva har jo bodd oss hos siden fredag, og hun er akkurat så herlig og snill og god som hun har vært på besøk :wub: Veldig ålreit tispe, altså, ikke noe problem med å bli "forlatt" hos fremmede, folk er gøy uansett de! Hun har hatt litt trøbbel med å venne seg til nattevaktdøgnrytmen til min samboer, så hun har forstyrret sovinga hans litt (og en passe ivrig Thorvald som vil ut til dama si hjelper jo ikke, da..), men veldig behagelig og hyggelig frøken, altså. Men matvrak er hun, har to ganger funnet henne på vei inn i oppvaskmaskinen for å vaske tallerkenene våre :lol:

11171466_10155543815305341_1798409240_o.Fargene ble dumme pga sterkt lys, men åh :heart:

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Klematis

Spennende, håper det går i boks! Jeg har enda ikke erfart hvordan løpetisper oppfører seg, merket ingenting på Erica, så jeg lever i spenning for å se hvordan det går når det er lillefrøken sin tur. :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Spennende, håper det går i boks! Jeg har enda ikke erfart hvordan løpetisper oppfører seg, merket ingenting på Erica, så jeg lever i spenning for å se hvordan det går når det er lillefrøken sin tur. :ahappy:

Takk :D Ja, har lite erfaring med løpetisper, så vet heller ikke helt hva jeg skal forvente :lol: Det er jo hyggelig at de er så "med" begge to, men blir jo litt forvirra :)

Satser på at lillefrøken også er uproblematisk :D

Krysser fingrene for små thorvaldbebiser :D

Takk, jeg og :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 months later...

Tispa gikk forøvrig tom, så ingen Thorvaldbabyer denne gang, vi får se etterhvert :)

_____

Har vært en sålangt rolig vår og sommer på oss, mye jobbing, pluss undertegnede med ødelagt fot har gjort aktivitetsnivået lavt, men håper på en fin høst :) I helga fikk vi endelig prøvd rundering, det har jeg lyst til å forsøke lenge, men det har ikke passa/ikke vært kurs, men endelig :) Det var superartig, det var ikke den beste helga vår, men har fått mye fine verktøy å jobbe videre med, for Thorvald kan han :) Men klart, i 4,5 år har vi lært ham å gå rett forbi fremmede folk, nå skal han plutselig løpe til de i full fart, så er jo forsåvidt ikke rart det ble litt kræsj i hodet hans :lol:
En av kursdeltakerne var superflink til å ta bilder, så her er noen. Alle foto av Sabine Görtz :)

11817185_10206065690234716_6710857189663

11822393_10206065708355169_4862316211525

Kort avstand på de første forsøkene. Damen hadde jo kjøttboller jo, da går det an å si hei sa Thorvald :P

11822490_10206065709795205_8541073584519

Litt ivrigere etterhvert, for alle damene hadde jo kjøttbolle :P

11822832_10206065719635451_8254157918280

Glad-lappen :)

11234972_10206065726275617_3348946092802

"Kjøttbolledamen! Kjøttbolledamen!"

11813512_10206065728075662_7300182677965

"Neinei, ikke veeekk fra kjøttbolledamen :( "

11825736_10206065734115813_7516076799530

"Juhu, endelig kjøttbolledame"

11214239_10206065734755829_2077093968778

Så dette håper jeg å kunne fortsette med, utrolig spennende var det :) Og tror Thorvald koste seg også, etter at han innså at han faktisk fikk lov til å oppsøke damene som var gjemt rundt i skogen og lokket på ham :P

Var faktisk en annen finsk lapphund på kurset og, og selv om hun var en ganske annen type var det artig å se likhetene mellom de allikevel, som instruktørene var kjempeoverraska over. Når hun var ferdig med å se etter figuranter var hun ferdig, så det så, da ville hun spise blåbær :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Leter med lys og lykte etter Mentalitetsboken av Ingalill og Curt Blixt, Kenth Svartberg. Noen som har den? Er også interessert i andre bøker innen språk og adferd - hundepsykologi:)
    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...