Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Uff. Den videoen er ikke morsom. Ikke for å være noen gledesdreper altså, men den bikkja har det virkelig ikke noe morsomt!

Hunden er jo pisseredd! Ørene langflat bakover, øynene plirer og kniper, halen logrer stivt og unaturlig, og stakkaren gjør sitt beste for ikke å se fyren i øynene (gjelder forsåvidt den andre bikkja også). Demping all the way, og når han på slutten løfter leppa sånn, er vi over fra demping til trusler. Bare se hvordan han roer seg så snart fyren drar seg litt unna. Øynene åpner seg litt, og leppa faller på plass.

Nei, dette er IKKE morsomt! Sjansen for at disse hundene får tilfeldig grisebank er stor, og det skremmer meg at folk synes dette er "søtt".

Skrevet

Bare trist, syns jeg :(

En altfor feit hund, som er fryktelig ukomfortabel med hele situasjonen. Det er så mye filmer som blir lagt ut, som liksom er morsomme, men som egentlig bare er helt tragiske og noen ganger vitner om total uvitenhet i hundeholdet.

  • Like 1
Skrevet

Uff. Den videoen er ikke morsom. Ikke for å være noen gledesdreper altså, men den bikkja har det virkelig ikke noe morsomt!

Hunden er jo pisseredd! Ørene langflat bakover, øynene plirer og kniper, halen logrer stivt og unaturlig, og stakkaren gjør sitt beste for ikke å se fyren i øynene (gjelder forsåvidt den andre bikkja også). Demping all the way, og når han på slutten løfter leppa sånn, er vi over fra demping til trusler. Bare se hvordan han roer seg så snart fyren drar seg litt unna. Øynene åpner seg litt, og leppa faller på plass.

Nei, dette er IKKE morsomt! Sjansen for at disse hundene får tilfeldig grisebank er stor, og det skremmer meg at folk synes dette er "søtt".

Jeg tror ikke denne hunden har det vondt. Den synes nok ikke at det er så gøy der og da,men jeg får en følelse av at hunden har det godt. (Sett bort fra overvekt) Mange hunder "smiler" sånn som det der uten at det betyr trussel i det heletatt.

Skrevet

Noen hunder smiler fordi de har sett mennesker gjør det.

For meg ser det ut som han sier med språket sitt; Det lukta jo så godt,å jeg klarte ikke lavære. Jeg vet det ikke var lov,men se hvor søt jeg er da :D *smil* ,du kan ikke bli sint på meg vel? :D

Zara smiler ikke,men hun logrer raskt med tuppen av halen,og ser ut som hun skal dø av skam,og legger seg på rygg bare vi ser hennes vei-det trenger ikke bety at hun har fæøe eiere,jeg har aldri vært stygg med henne når hun har gjort noe galt,det er bare hennes måte.å si unnskyld på,og at hun er klar over feilen.

Kanskje jeg menneskliggjør veldig nå,men.

Skrevet

De signalene den hunden på videoen sendte ut, skulle ikke være nødvendig for en trygg, selvsikker og godt behandlet hund å måtte dra fram i forhold til sin egen eier.

Vi kan si det slik, at hunder forstår ikke rett og galt slik vi gjør. Det de derimot er veldig dyktige på, er å lære seg å lese mennesker, og å ty til det språket de har til rådighet for å komme lengst mulig på best mulig måte. Når vi tror hunden "forstår" at den har gjort noe "galt", er det kun fordi den har lært at handling = konsekvens eller eiers atferd = en eller annen konsekvens. Er hunden riktig "heldig", har den kun lært at ved eiers atferd av sånn eller slik art, kan det komme til å skje nesten hva som helst, man er uforutsigbar og i enkelte tilfeller har eier en tendens til å bli voldelig, enten psykisk eller fysisk (worst case..).

Når en hund må dempe slik, og ikke vil se fyren i øynene overhodet, er den høyst sannsynlig svært ukomfortabel og utrygg på situasjonen, og det i seg selv er ikke en situasjon en ansvarsfull og bevisst hundeeier bør presse sin hund opp i.

Menneskeliggjøring er vel greit det i grunnen, under den forutsetning at det har rot i virkeligheten. På enkelte måter er ikke mennesket og hunden så fordømt ulike se ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...