Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen ting du synes du bør få gjort, før det er for sent? Er det noen uferdige prosjekt, noen uutprøvde ting, noen must do's og should have done's du har på lista, er det noe du føler mangler på check-lista di?

Jeg tenker altså på ting du kan styre 110 prosent selv, og ikke morsomme ting du gjerne skulle ha gjort, men som er opp til skjebnen og tilfeldigheter og flaks og eksterne faktorer, som BIS Oppdretter på verdensvinnerutstillingen, vinne LP på Crufts, bli samarbeidspartner med Lars Monsen eller ha sex i Big Brother-huset.

Jeg tenkte i stad at sushi er en ting jeg burde ha smakt en gang, veiledet av en som kan det og vet hvor en får bra sushi.

Utover det må jeg tenke litt, men kanskje dere har noen gode tips? Hva burde en gjøre i og få ut av livet?

  • Svar 103
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Begynne å drømme igjen..

Jeg hadde en sånn ting jeg måtte se å få gjort. Det var å tappe Cane og fryse ned sæden hans så jeg kunne få en sønn etter han etterhvert. Er det ting dere vil gjøre, og dere kan få det til - gjør

Vi MÅ se å få teke den bryllaupsreisa vår. Planen var å reise til Botswana vinteren etter bryllaupet (i fjor), men vart det tingja noko tur? Neeeeida. Så då skulle vi ta det denne vinteren i staden. M

Skrevet

Det er vel enkelte ting som er mer realistiske enn andre å få gjennomført, men jeg har i flere år tenkt at jeg bare MÅ få kommet meg til Lofoten på fotosafari, evt dra den litt lenger og ta med Island også. To uker på Island med kun fotografering som mål - DET er drømmen, det :).

  • Like 1
Skrevet

Vi MÅ se å få teke den bryllaupsreisa vår. Planen var å reise til Botswana vinteren etter bryllaupet (i fjor), men vart det tingja noko tur? Neeeeida. Så då skulle vi ta det denne vinteren i staden. Men trur de ikkje vi kjøpte hus i staden? Makan :blink: . NESTE år!

  • Like 4
Skrevet

Har alltid hatt lyst å prøve en sånn vannscooter :) Så det håper jeg at jeg får anledning til å gjøre en gang :)

Ellers har jeg lyst på en liten tattovering av forrige hunden min, men vet ikke helt om jeg tør.... :P Men en dag skal jeg manne meg opp til det :D

Også vil jeg reise tilbake til USA (New York) en vakker dag :D

  • Like 1
Skrevet

Reise til Australia, Safari i Afrika, ri i Rocky Mountains, reise til Island, kjøre hundespann i Alaska.

Mye dyre opplevelser dette :rolleyes2:

Litt mer som ikke har med økonomi å gjøre: Vinne BIS med Australsk Kelpie på en Internasjonal utstilling, vinne NM og NoM med egen oppdrettet hund.

Skrevet

I forgårs fikk jeg og mamma endelig gjort noe vi hadde tenkt på i mange år! Vi fikset organdonorkort til oss selv :) Gjort på 1 2 3!

Ellers:

Begynne å spare.

Besøke en kompis i England.

Dra til USA

Svømme med ville delfiner

Gi blod

Tatovere over en tattoo på leggen

  • Like 1
Skrevet

Så mange kurs og så mye tid jeg har brukt på å trene hund så hadde det vært altfor teit om jeg aldri startet...

Også må jeg til Italia og Bergen en gang :P

Skrevet

- Begynne å spare (DENNE måneden!)

- Dra til London, Dublin, Edinburgh og New York

- Gå på noen flere topper her til lands

Guest Michellus
Skrevet

- Kjøpe en seng til Angus. Akkurat nå sover han på en sovepose, en boblejakke med et trekk over som er en sånn hundeteppe greie :lol:

- Nikon D5100. I wantz it.

- Lære meg hvordan alt på kameraet fungerer og hva jeg skal trykke på for å få ting riktig.

- Få en jobb. Helst nå.

- Tatovere de tre tatoveringene jeg vil ha.

- Gå masse kurs

- Hemmelighemmelighemmelig

Skrevet

Må få se å ;

- Gifte meg

- 3 ukers bryllupsreise til Asia, reise til forskjellige steder

- Få startet oppdrettet mitt :ahappy:

- Roadtrip i USA, få med seg en Collie spesial og en annen utstilling for å se flere raser

Skrevet

- Reise rundt i Norge sammen med Tinka. Har planer om Hardanger til sommeren, og så får vi se hvor det bærer. Synes det er helt flaut hvor lite jeg har sett av mitt eget land, når det er så mange vakre steder!

- Opptre på egen initiativ. Klassekameratene mine prøver å få meg til å forberede en sang til juleavsluttningen, men vi skal nok se at jeg utsetter det litt lenger. Kanskje til sommeren.

- Skaffe meg skolebøker. Det at jeg ikke bruker dem betyr ikke at det ikke er kjekt å ha.

- Starte LP1. Iallefall begynne å trene igjen...

Likte denne tråden, er fint å minne seg selv på litt ting. Kan hende det dukker opp mer etterhvert!

Skrevet

Kjøpe veteranbil og poletta campingvogn, og kjøre Norge på kryss og tvers.

Bruke en vinter i Folldalen, sammen med 10 huskyer.

Flytte til småbruk.

Det er tre ting jeg drømmer om. Av litt mer prekære ting nevnes:

Skrive ferdig (les: komme i gang med) masteroppgave.

Ta de møtene jeg driver og utsetter.

Skaffe meg nye bekjentskaper.

Skrevet

- flytte til mer landlige omgivelser

...Og ellers bare nyter jeg livet som det er, utnytter og nyter hvert sekund jeg får på denne jorden, med alle de fantastiske menneskene og dyrene rundt meg! tar en dag av gangen uten å forvente så altfor mye. Blir så lett lykkelig av småting da^^ Selvfølgelig har jeg flere drømmer da, men er ikke noe jeg virkelig gjøre^^

  • Like 2
Skrevet

Begynne å drømme igjen..

Det var den sterkeste meldingen hittil.

Jeg drømmer om å rehabilitere huset mitt fra kjeller til loft. Det er en dyp og inderlig drøm som jeg håper å komme skikkelig igang med veldig snart.

  • Like 4
Skrevet

Jeg hadde en sånn ting jeg måtte se å få gjort. Det var å tappe Cane og fryse ned sæden hans så jeg kunne få en sønn etter han etterhvert.

Er det ting dere vil gjøre, og dere kan få det til - gjør det før det er for sent.

  • Like 5
Skrevet

Det var den sterkeste meldingen hittil.

Jeg drømmer om å rehabilitere huset mitt fra kjeller til loft. Det er en dyp og inderlig drøm som jeg håper å komme skikkelig igang med veldig snart.

Do it, just do it! :) Håper du får det til :)

Skrevet

Jeg må se å bli ferdig med å pusse opp huset sånn at jeg kan selge det igjen! :blink:

Så må jeg se å starte oppdrettet mitt (planlegger mai-kull!).

Viktigst av alt er at jeg må finne engasjementet og selvdisiplinen som jeg mistet for noen år siden. :mellow:

Jo, og så burde jeg se å ta med SFX på sushirestaurant! Nom-nom-nom... :fish: :berner: :berner: :berner:

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...