Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er ute etter nye halsbånd som: Må ha reguleringsmuligheter, størrelse ca 60-75cm, lær eller nylon, lukkemekanismen bør absolutt være metallspenne.

De skal riktignok brukes på vær, ikke hund da men, og må derfor tåle opptil 100kg sinnadyr som rykker og drar(Disse gutta har ikke lineføringa på plass for å si det mildt :P)

Noen ideer om hvor jeg finner noe passende?

Skrevet

Tror jeg ville ha gått for halstrup i skinn/kjetting, noe ala dette. :)

Halvstrup utgår nok desverre. De har ikke reguleringsmuligheter, noe jeg må ha da halsbåndene skal brukes på flere forskjellige dyr, i tillegg er kjettingdelen på slike halsbånd et faremoment jeg helst vil unngå(En dinglende kjetting setter seg veldig fort fast i ting, inkludert beina på dyra)

Skrevet

Du får halsbånd av typen som brukes til kalv på felleskjøpet. Lærbånd med metallspenne. Det burde vel holde en sau også. ;)

Ellers bruker vi Hunter halvstrup til ridgebacken, det holder ihvertfall 40 kg ivrig hund i fart.

Guest Gråtass
Skrevet

Kalvebånd fra felleskjøpet eller værbånd fra småfeservice er som regel greie nok. Kan jeg spørre hva slags sauer du har som veier 100kg??!

Skrevet

Halvstrup utgår nok desverre. De har ikke reguleringsmuligheter, noe jeg må ha da halsbåndene skal brukes på flere forskjellige dyr, i tillegg er kjettingdelen på slike halsbånd et faremoment jeg helst vil unngå(En dinglende kjetting setter seg veldig fort fast i ting, inkludert beina på dyra)

Ahhh, da misforsto jeg. Jeg trodde det var halsbånd som kun skulle brukes ved forflytning :)

Felleskjøpet høres ut som et godt forslag!

Skrevet

Burde vel ikkje vere noko stor kunststykke å kjøpe eit bredt, langt og solid lærhalsbånd der ein kan lage til fleire hol i tilfelle det blir for stort :)

Skrevet

Du får jo "halsbånd" til sau i mange slagt varianter. Du får de i stål som det skal festes en bjelle på, og da holder denne bjella sammen denne stålringen på et vis. Du får de halsbåndene i meget solig stoff eller plastik med både klikk spenner og sånne med hull i. De får du kjøpt på felleskjøptet. Der har de også til kyr som passer til sauer hvis du lager ekstra hull.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...