Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hunden min blir ca. 15 kilo som voksen og jeg lurer nå på hvor mye en 15 kilo mellomstor hund veier når de er fire måneder? Og ved 6 måneder? Ni måneder? 1 år: Veier de da 15 kilo som 1 åring?

Vet dette er veldig inviduelt og stor forskjell fra valp til valp og rase til rase, men lurte bare på sånn ca. vekt til forskjellige alder. Jeg er bare redd valpen min er for tynn nå.

Skrevet

Hunden veier ni kilo nå. Ja jeg synes plutselig hun var så tynn da jeg vaska pelsen hennes for noen dager siden, men hun ser jo stor ut siden hun har halvlang pels nå. Da hun var våt pels så hun så liten og pjuskete og tynn ut. Jeg kjenner ikke ribbeina noe særlig godt. :)

Skrevet

Hunden veier ni kilo nå. Ja jeg synes plutselig hun var så tynn da jeg vaska pelsen hennes for noen dager siden, men hun ser jo stor ut siden hun har halvlang pels nå. Da hun var våt pels så hun så liten og pjuskete og tynn ut. Jeg kjenner ikke ribbeina noe særlig godt. :)

Da er det hvordan hun føles du forholder deg til. Hunder med mye pels lurer oss veldig med hvordan de ser ut, mens Kaja har hunder med kort-kort pels, og kan dermed lettere holde øye med evt vektforandringer.

Mine ser også utrolig pjuskete og tynne ut våte sammenligna med det lodne og sterke inntrykket de gir tørre, så her er det en hånd på hver side av ryggen for å kjenne på ribbeina som gjelder. Akkurat nå er Imouto veldig tynn, mens Aiko er så fin atte. :)

Skrevet

På en korthåret hund skal man kunne SE konturene av ribbeina når hunden står.

Det vil si at man på en langhåret hund skal kunne kjenne ribbeina ved å stryke lett langs siden på hunden.

Dersom du ikke kan kjenne ribbeina svært lett bør du roe ned litt på maten en stund..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...