Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Jeg har to bilder av en hund i stand hvor deler av båndet synes. Dette skulle jeg gjerne ha redigert bort, men jeg får det ikke til. Er det noen snille sjeler som har lyst til å hjelpe meg?

Skrevet (endret)

Da har jeg fjernet båndet på hunden samt "justert" bildet litt.

Bildet er på vei til deg i skrivende stund via epost. :)

EDIT:

Ble en feil på de første bildene jeg sendte deg, så jeg måtte sende raw-filen på nytt.

Dermed så ligger det nå ca. 60mb. med bilder og venter på deg for nedlasting.

Det er altså kun den siste filen som heter "redigert" som du skal bruke. De andre kan du slette.

Hvis du ikke får lastet ned mailen grunnet for store filer, så gi meg beskjed, så kan jeg sende på nytt senere i dag :)

Endret av Bjerknez
Skrevet

Da har jeg fjernet båndet på hunden samt "justert" bildet litt.

Bildet er på vei til deg i skrivende stund via epost. :)

EDIT:

Ble en feil på de første bildene jeg sendte deg, så jeg måtte sende raw-filen på nytt.

Dermed så ligger det nå ca. 60mb. med bilder og venter på deg for nedlasting.

Det er altså kun den siste filen som heter "redigert" som du skal bruke. De andre kan du slette.

Hvis du ikke får lastet ned mailen grunnet for store filer, så gi meg beskjed, så kan jeg sende på nytt senere i dag :)

Bilde mottatt og tusen takk

Skrevet

Jeg har mottat bildet ditt men klarer ikke for mitt bare liv å åpne det i Photoshop. Jeg får beskjed om at formatet er feil. Jeg vet det er ei RAW-fil som jeg burde få åpnet. Aner ikke hvorfor jeg får den beskjeden . Har prøvd å laste ned et slags konverteringprogram også. Fant ut at det muligens bare kunne åpnes i CS5 uten det programmet (jeg har CS3). Men samme beskjeden kommer opp. Håper du fikk god hjelp av andre:-)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...