Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Valpen hopper opp i sofaen og gnager på møbler, biter på beina mine, tar tak i tepper vi har i sofaen og hopper opp med beina på møblene osv. Er nok for å få oppmerksomhet, men hvis jeg ikke skal si nei, se på henne, kremte, eller klappe med hennende eller noe så lærer hun jo ikke at det ikke er lov.? Eller? Vet at man bare skal overse det hun gjør med hvordan lære hva som er rett og galt oppførsel da?

Skrevet

Jeg ville ikke oversett slik destruktiv oppførsel. Jeg ville enten, uten og si noen ting, eller gjøre noe stor sak utav det, tatt på henne et bånd og bundet henne utav rekkevidde, også ignorert til hun var rolig og så sluppet henne løs igjen uten og si noe. geleidet henne innpå et annet rom til hun er rolig. Avledet med noe, evt prøvd og være litt forut for hennes tid og gitt henne noe og gjøre før hun begynner selv, type bein, kong et eller annet. Eller faktisk gått inn og korigert på en myk måte og sagt at dette er ikke lov, gjør dette isteden.

Skrevet

Nå vet jo ikke jeg hva du gjør med hunden din i løpet av dagen, men min valp blir veeeeldig vrang og oppfinnsom når det gjelder pøbelstreker, de dagene hun har fått for lite tur/trening.

De siste dagene her har matmor vært litt lat og det merkes på hunden. Hun blir vrang, matmor blir irritert og det blir dårlig stemning. Matmor tok seg selv i nakken i dag og valpen har fått god tur. Resultat, en avslappet hund som ligger under bordet med tyggebeinet sitt :-D

Så... min hund finner i hvertfall på de utroligste ting når hun ikke har fått nok fysisk eller psykisk trening.

Skrevet

Enig med de andre som har skrevet sist her, men vil også legge til at det går an og herje for mye.. Men om den får for mye, for lite eller feil type stimuli kan nok bare du svare på..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...