Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Når du ikke vet hvor mange katter du har, og ikke har råd til kastrering og/eller adskillelse av katter av forskjellig kjønn, da har du ikke mye kontroll med katteholdet ditt!

Nok en gang er mattilsynet den store stygge ulven, men jeg er jaggu tilbøyelig til å være enig med dem i denne saken, selv om det sikkert kunne vært løst på flere måter.

http://www.rbnett.no/lokal/gjemnes/article384932.ece

Skrevet

Akkurat som med hunder, så skjønner jeg ikke hva man skal med 20+ av hvert dyreslag om man ikke er fosterhjem eller noe slikt. Hos meg har døgnet bare 24 timer, og ved siden av jobb, så går all tiden til sambo og hundene. Flere ting over det igjen? Neeei ...

Skrevet

Ho er lei for at ho så langt ikkje har hatt råd til kastrering eller inngjerding for hannar og hoer som ho hadde tenkt.
– Men har du kontroll med kattehaldet ditt?
– Ja, seier Røsand.

Ehhhh ... javel liksom :| (anslo det til 70-80 katter)

Skrevet

Tror rett og slett ikke det mulig å ha kontroll over så mange fruktbare katter jeg.... To til tre kull i året pr.hunkatt = veldig mange katter på kort tid.... Huff :thumbsdown:

Skrevet

Ho er lei for at ho så langt ikkje har hatt råd til kastrering eller inngjerding for hannar og hoer som ho hadde tenkt.
– Men har du kontroll med kattehaldet ditt?
– Ja, seier Røsand.

Ehhhh ... javel liksom :| (anslo det til 70-80 katter)

Det var før avlivingen, tror jeg. Og jeg mistenker at de i hovedsak avlivet syke katter.

Skrevet

Synes det er fælt og trist å lese om folk som har sånne abnorme mengder dyr og nærmest null kontroll på reproduksjonen av dem.. Det KAN da ikke være så vanskelig å holde et "normalt" antall ved hjelp av litt godvlje fra den lokale dyrebeskyttelsen og evt. veternærer de har knyttet til seg.

Avliving er vel den eneste løsningen når det kommer til slike antall.. Hvem andre kan ta til seg og få omplassert sånne mengder - når troligvis de fleste ideelle organisasjoner også har fullt opp med uønskede katter..

Bare se på finn.no - nårsomhelst på året så bugner det av gratis katter og kattunger. Det tar aldri slutt, liksom... Og jeg blir matt og forbannet hver gang man hører om folk som med viten og vilje setter kull til verden fordi de selv ikke gidder å kastrere dyrene sine.. Det koster jo bare noen 100-lapper, og veterinærer har jo til stadighet sånne kampanjer hvor det er ekstra billig (i alle fall hadde de det før..).

Man skal dog ikke glemme at katter har en god nyttefunksjon mange steder, med å holde kontroll på andre skadedyr. Men de behøver ikke være 50 stk for å få det til, liksom..

Og som kosedyr ville sikkert 8-10 kastrerte dyr funke helt utmerket for de fleste kosesyke mennesker også.. (burde være tilstrekkelig for en vegg-til-vegg teppe av katter i sofaer og senger..

Men jeg er enig i at det er andre tiltak som må settes til verks med sånne folk. Ikke bare gå inn og avlive 30-40 stykker hvert og hvertannet år. Det er jo en psykisk side av denne samlingen som man må ta fatt i også.

Hvordan DET kan påtvinges folk er et ennå vanskeligere tema.

Susanne

Skrevet

Ikke råd til kastrering, hvordan i all verden har hun råd til mat til de? Noen fanger kanskje sin egen mat, men jeg har ingen tro på at alle får gå fritt ut og hente inn dagens fangst...

Skrevet

Tror det har kostet mindre å kastrert enn det koster å mate de - såfremt de får skikkelig mat da, så det er unnskyldninger etter unnskyldninger på slike folk hele tiden

Edit: tulip kom med samme poeng når jeg skrev ^^

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...