Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har faktisk ofte sett insekter på hundegodis i butikken. Men da er det på varer som ligger løst og uten poser eller noe. Vet ikke hva reglene for sånt er. Men jeg dropper ihvertfall alltid å kjøpe når jeg ser det.

Skrevet

Æsjda.. Rart at det er lov å sende slikt da fra Australia. Der er de jo veldig strenge på dette med import/eksport også. Er det insekter fra Australia er det jo en MEGAglipp og en stor risiko for andre land som har mottatt denne importen. Og så kenguruhaler da.. Er det ikke bra nok med oksehud og grisehaler lengre?

Jeg legger alt jeg kjøper i frysern jeg i noen dager.. Har hatt dyr på bein osv her også, men de kostes av og så legges alt i frysern.

Skrevet

Husker jeg kjøpte en pose Provit-godbiter. Åpnet den og hele innholdet levde :barfy: Insekter buktet og boltret seg i godbit-restene..

Fikk tilbake penger og fikk ny pose, men er ikke like ivrig på å kjøpe slike godbiter etter den opplevelsen

Skrevet

Jeg kan ikke fatte hvorfor man skal bli så forbannet eksotisk at man på død og liv skal gi bikkja kenguru jeg da... Altså - bikkja klarer seg fint på norsk kylling, lam, fisk osv. Hvis kontrollen av slike varer er så dårlig som den åpenbart må ha vært her, har ikke slike produkter noe i Norge å gjøre etter mitt syn.

Vi er nøye på å pakke tørkede ting som griseører, muskler etc. fra nettingposer i plast og å selge dem fort avgårde. Blir det liggende lenge kan en få møll og larver på produktene, og det er selvsagt udigg. Men det som lever på norske produkter er ikke ført inn fra fjerne land og utgjør dermed ikke noen risiko på samme måte. Det er bare dritekkelt!

Aldri hatt dårlige erfaringer med produkter kjøpt fra Norsk dyremat forøvrig, men kan hende jeg har vært heldig. De eies av Nortura, som også eier Gilde og Prior. Dermed forventer jeg god kvalitet fra dem.

Denne kenguruhalen var bare nasty. Og igjen - jeg skjønner meg ikke på butikker som tar inn sånt.

Skrevet

Det er Eukanuba som importerer disse varene, bare så det er avklart at det ikke er hver enkelt butikk. Eukanuba, eller Premium Pet Products Norge som igjen importerer Eukanuba har et kjempe sortiment av gnageting fra Australia, bla annet hudbein av kenguru, haler, ører +++

Jeg skjønner at de tar inn eksotisk kjøttprodukter til hund, det er jo tusenvis av hunder som ikke tåler kylling, okse og svin. Beklageligvis har jeg ikke kommet over en butikk som har inne disse varene så har ikke fått prøvd de... Alle her inne som jobber ikke i dyrebutikk har tilgang til oversikten fra PPP ;)

Skrevet

Husker jeg var en NKK utstilling en gang, tror det var Lillestrøm og Ida begynte å gnafse på en sånn kengeruhale et ubevoktet øyeblikk på en av de standene.. Så den kjøpte jeg og hun syntes den var veeldig god! Lukta jo pyton da..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...