Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nope. Jeg har ikke frislipp-hunder, men hadde ikke brukt dem om jeg hadde det heller. Har altfor dårlig erfaring med det, pluss at jeg har hørt en del kjedelige historier fra disse områdene allerede.

Skrevet

Har vært på lade en gang, var koselig det, men kjenner jeg ikke klarer slappe av i slike settinger, og er jo ikke sikkert det går bra neste gang. Sannsynligvis hadde det gjort det, men sant, jeg klarer ikke kose meg med det. Foretrekker lek med en eller to hunder til, blir bedre lek av det.

Skrevet

Jeg har også vært på Lade en gang, trivelige folk og trivelige hunder, den gangen. Egentlig litt imponerende med omtrent 15 hunder og ikke antydning til knuffing en gang, men det var en del av hundene der som tydeligvis ikke trivdes, uten at eierne gjorde noe med det - antageligvis fordi de ikke selv så at hunden misstrivdes, eller forstod årsaken til det. Selv var jeg veldig påpasselig med at min egen hund ikke fikk være uhøflig med tisper, ikke overkjøre hunder som syns han ble voldsom osv, og da blir det fort mye mas og lite kos. Kommer ikke til å bli noen frekvent bruker av hundeparken, rett og slett fordi jeg ikke er noen stor fan av konseptet, og det er ikke noe min hund har behov for. :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg har vært der også, og Milla trivdes veldig når de var 2-3 hunder der og leke med. Men med engang det kom flere (mange flere) begynte hun og mistrives og diltet etter meg hele tiden. Var en god innpåslitne hunder (innpåsliten til andre hunder), frekke hannhunder, og en god del overdominantete hannhunder. Hadde med meg en venninne og hennes hund, hennes hund ble terrorisert såpass av en stor hannhund at vi bare måtte gå til slutt. Eieren prøvde og rope, men kom ikke og hentet hunden sin. Den store hannhunden hang konstant over lille staffe tispa på 9mnd, til slutt var hunden så så sliten at hun ikke orket og sifra noe mer..

Skrevet

Setter pris på at dere deler meningene deres her ang hundeparkene :) Inntrykket jeg har er at det er mye trivelig folk der, samt en del som ikke burde være der. Vi var på dyrebutikken Hund som Hobby på Lade med valpen vår tidligere denne uka, så kom en dame bort til oss å sa at vi aldri måtte finne på å dra i hundeparken på Lade :P

Skrevet

Jeg har vært en god del på Lade og èn gang på Saupstad. Både jeg og hundene koser oss i hundeparken på Lade og vi har sluppet unna uheldige episoder. Hadde det ikke vært for at det er litt vanskelig for oss å dra dit hadde jeg brukt den mye oftere :)

Skrevet
Vi var på dyrebutikken Hund som Hobby på Lade med valpen vår tidligere denne uka, så kom en dame bort til oss å sa at vi aldri måtte finne på å dra i hundeparken på Lade

Valp ville jeg også vært forsiktig med å hatt med. Kommet til å sett an på hvem som har vært der og vurdert både hund(er) og eiere før jeg har gått inn (gjerne snakket med dem på forhånd)

Skrevet

Jepp har vært endel på lade;) Stort sett alltid trivelige hunder og eiere når jeg har vært der;)Mi er grei til alt av hunder men,foretrekker å dra dit utnom "kjernetiden" om skal dit får når det blir så masse hunder blir det lite lek med mi gitt.Kom nylig hjem fra der var vel rundt 6-7 hunder utnom de 4 de jeg og de jeg gikk med kom med.

Skrevet

Har vært endel på lade i helgene. Er litt forskjellig. Prøver å dra dit tidlig (9-10 tida) da er det som regel lite folk. Enkelte ganger er vi der alene, så da får hun bare springe rundt og kose seg selv eller vi benytter sjansen til litt trening. Det er greit å se an de som er der ja, og jeg ville aldri tatt med en valp dit. Har sett folk ha med klart nervøse valper som rett og slett ikke har en god opplevelse med de andre hundene uten at eieren gjør noe med det.

Var på saupstad en gang, men det var et myrhøl da. Artig for hunden, men måtte spyles når vi kom hjem :D

  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg har vært der noen ganger. Er kjempefornøyd!! Hunden min trenger virkelig sosialisering og kunne slippes fri fra båndet. Han elsker å løpe rundt!

Skrevet

Jeg har ikke hundeparkhund så har ikke sluppet hund der, men har hørt litt forskjellig.. Og hva annet kan man forvente..? Det finnes vell ca like mange typer hundeeiere som det finnes huderaser, og alle er jo da ikke like forsiktige/hensynsfulle, enten det er bevist eller bare mangel på kunnskap, men det hjelper egentlig lite om det skulle smelle.. Var vell en hund som måtte avlives etter en slosskamp i hundeparken på saupstad.

Skrevet

Har ikke vært på noen av de, men kunne godt tenkt meg å dra dit bare for å se. Bikkja hadde ikke sakt nei takk til å få løpe løs med andre hunder da hun elsker andre hunder og å få løpe løs.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...