Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Driv og ser etter ein kvalpegrind som kan passe ved kull og eventuelt utstilling. Derfor MÅ den kunne leggast heilt flat! Har sett på ein i "tøy" der ein også får meg ein oppbevaringsveske, men er litt usikker på høgda (43x92 cm), men så såg eg også ein blå type med netting som er forma som eit kjøttbein på kvart "element".

Nokon som har erfaring med nokre av desse to, eller som har ein anna type å anbefale?

Skrevet

Kompostgjerder fra biltema? 99kr for 4 biter. Strips dem sammen :)

Slike har vi på hytta, men dei er nok litt vel store med tanke på å dra dei med seg på tur, utstillingar og liknande. :P

Skrevet

Slike har vi på hytta, men dei er nok litt vel store med tanke på å dra dei med seg på tur, utstillingar og liknande. :P

er kjempemange som bruker det på utstilling og sånt :) de er flatpakka og er bare å ta med så mange du trenger :)

Skrevet

De er jo ikke større enn andre valpegrinder? Eller tar jeg helt feil? Er iallefall mye billigere, også kan du velge hvor stor du vil ha den og. 4-5stk fyller ikke mye lagt oppå hverandre.

Skrevet

Jeg har hørt om en fin ting som heter avbitertang. Hagesakser har jeg også hørt om. De kan brukes til å kutte av ting, feks kutte kompostgrinder fra biltema i passe str - og da kan man også la det så igjen noen "bein" som gjør at grinda sitter bedre planta i bakken :)

Skrevet

Er det verkeleg ingen som har "erfaring" med andre kvalpegrinder enn dei kompost greiene frå Biltema?

jeg fant noen som er 4 biter som er sølv istedenfor de grønne fra biltema. kostet 950kr. for det samme som biltema gir deg for 99kr... :whistle:

om du ser hvor mange som bruker kompostgrinder på sonen så hadde du fått sjokk. Folk har de mellom rom, i hagen, overalt.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...