Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

På toppen av all galskap, har Nora kanskje fått betennelse i bittsårene nå.. Haha! Jeg tror jeg dåner :lol:

Nora fikk jo seg to små bittsår på nesen etter tullet med en av de andre hundene. Jeg vasket det den dagen med pyrisept, og det så fint ut, og tørt i går. Idag tidlig var vi hos vet. for 6 mnd. kontroll. Dyrelegen så på det og mente det så bra ut, siden det forsatt så veldig tørt og fint ut. Jeg skulle følge med det, og heller komme om det ble klissete, værket eller om Nora viste noe ubehag med det.

Nå har jeg merket at det kanskje er gått betennelse i såret. Jeg skulle rense det i stad, og da var det vått og klissete. Jeg er litt usikker på om klisset er en salve jeg tok tidligere på som skal hjelpe mot infeksjoner og lege sår fortere, eller om det er puss(betennelse). Det største av sårene har en liten "hudlapp" som er løs nå når det er vått. Dvs, jeg legger den over såret for å lukke, men det ser litt som om den irriterer litt fordi det er hår på den osv. Jeg vet heller ikke om det er lurt å ta den vekk, for den beskytter jo litt? Såret er ikke noe stort, under en cm bredt, samme med "lappen".

Det ser forsatt ikke ut til at det gjør vondt, og hun har ikke noe mer i mot at jeg holder på med såret, enn hun har av at jeg holder hodet hennes fast :P

Er det noe jeg kan gjøre for å "lindre" betennelsen? Veterinæren stengte 16.00 idag, og da var vi for sene for å gå der og få antibiotika idag. Så vi må vente til mandag igjen.

:)

Skrevet

Et sår vil jo automatisk væske litt.. Men du ser jo lett om det er betennelse der om det kommer gult puss, lukter eller lignende..

Det kommer gul/hvit væske, men som sagt, har tatt på en krem i samme farge, så jeg vet ikke om det er betennelse eller kremen jeg får ut.. :) Første veterinæren vi møtte der nede idag sa det luktet betennelse, men hun som undersøkte henne sa det så helt fint ut :P Jeg kjente egentlig ingen lukt da, men kan lukte nå!

Edit: Lukter bare hund jeg..

Er såret varmere enn området rundt?

Det skal jeg kjenne etter!

Edit: Kjente ikke noe særlig forskjell. Ville det vært veldig tydelig varmere?

Skrevet

Det kommer gul/hvit væske, men som sagt, har tatt på en krem i samme farge, så jeg vet ikke om det er betennelse eller kremen jeg får ut.. :) Første veterinæren vi møtte der nede idag sa det luktet betennelse, men hun som undersøkte henne sa det så helt fint ut :P Jeg kjente egentlig ingen lukt da, men kan lukte nå!

Da drøyer du det litt bare for å se om det er kremen eller ikke ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...