Gå til innhold
Hundesonen.no

Agilitybilder


Recommended Posts

Skrevet

Legg ut agilitybilder av hunden(e) dine :) Treninger, stevner osv.

Jeg kan begynne med noen bilder av Engelsk Setteren min på 1,5 år

IMG_1357.jpg

IMG_1346.jpg

IMG_1343.jpg

IMG_1325.jpg

IMG_1313-1.jpg

IMG_1312.jpg

Vippa for første gang

IMG_1268.jpg

IMG_1269.jpg

Skrevet

Har desverre få gode bilder *ønsker seg telelinse*, men kan legge ut det jeg har :) Pleier å få samboer til å filme istedet når vi trener/konkurrer, for å lettere se alle feilene mine i ettertid :rolleyes2:

Luna, springer på ni og et halvt år:

IMG_0010.JPG

IMG_0008.JPG

IMG_0007.JPG

Taxi, kooiker på to og et halvt år:

IMG_2331.JPGIMG_2322.JPG

IMG_2328.JPG

Taxi-i-farta.jpg

Taxi-tar-flere-hindre.jpg

Skrevet

Så artig og se Engelsk Setter i agility! :ahappy:

Eira: så gøy å se setter i agility! Har sett 1 irsk en gang.

Ikke sant! Vi synes det er kjempe gøy begge to, så dette er definitivt noe vi kommer til å fortsette med! Hun er smidig og rask i tillegg til at hun lærer veldig fort, så hun egner seg veldig godt! Vi går bare på nybegynnerkurs akkurat nå, men når vi blir mer erfarne blir det nok en del stevner også :D

Skrevet

Eira: så gøy å se setter i agility! Har sett 1 irsk en gang.

Ceccy: det må være den vakreste dalmatineren jeg noen gang har sett :wub:

Tusen hjertelig takk! :)

Skrevet

Wow! Imponerende hva han klarer med bare 3 bein! :)

og Carro92, jeg så dere i Maridalen! Jeg ble også imponert over hva han klarer med bare 3 bein :)

hihi^^ han syns ihvertfall det er litt gøy da, og veldig kult at han i tillegg fikk mulighet til å stikke å snuse litt rundt..(syns han) :P

Kan jo legge ut noen bilder av hunden min som skal ta over når ho blir stor :) (bare så det er klart, dette var fra i sommer, og vi har ikke hoppet siden den gang) vi trener egentlig mest tunneler da :P

IMG_5716.jpg

IMG_5717.jpg

IMG_5722.jpg

her er fra i sommer, da jeg skulle teste hvor høyt Taz faktisk ville hoppe :P (vi hopper til vanlig små hindere!)

IMG_5708.jpg

Skrevet

Er det ikke utrolig belastende for han når han kun har et bein å lande på?

ikke så veldig mye mer belastende enn en på 4 bein ;) og dessuten så var dette 1 gang, har ikke no særlig å si da :)

Skrevet

ikke så veldig mye mer belastende enn en på 4 bein ;) og dessuten så var dette 1 gang, har ikke no særlig å si da :)

Men den lander jo bare på det ene beinet. Jeg tenkte mer på å trene agility generelt. Sporten er jo fra før veldig belastende for forlabbene?

Veldig fin hund forresten. :)

Skrevet

Men den lander jo bare på det ene beinet. Jeg tenkte mer på å trene agility generelt. Sporten er jo fra før veldig belastende for forlabbene?

Veldig fin hund forresten. :)

det blir ikke så innmari mye mer belastende enn en på 4bein, også kommer det jo an på hvordan du bruker hunden, du skal jo såklart ikke blodtrene over høye hindere et par dager i uka eller flere. Som dyrlegen sier; alt med måte, og de anbefalte meg å bruke BOT belegg og dekken(dekken er på vei, belegg foran har vi). Og han går jo i trapper og blir brukt litt til jakt. Og jeg foretrekker at han lever kortere og har det drit gøy de årene han lever, enn å bare ta det med ro osv og leve lenge(selvom jeg foretrekker det siste)

Takk :)

Skrevet

det blir ikke så innmari mye mer belastende enn en på 4bein, også kommer det jo an på hvordan du bruker hunden, du skal jo såklart ikke blodtrene over høye hindere et par dager i uka eller flere. Som dyrlegen sier; alt med måte, og de anbefalte meg å bruke BOT belegg og dekken(dekken er på vei, belegg foran har vi). Og han går jo i trapper og blir brukt litt til jakt. Og jeg foretrekker at han lever kortere og har det drit gøy de årene han lever, enn å bare ta det med ro osv og leve lenge(selvom jeg foretrekker det siste)

Takk :)

Øh, sist jeg sjekka var ikke hunder unntatt fysikkens lover. Hunder lander på forbeina når de lander, og hvis vi forenkler litt så lander de med begge forbeina samtidig, og det betyr at en hund med kun étt forbein vil ha dobbelt så stor belastning på det ene forbeinet + albue og skulder. Og jeg vil tro det vil gi en ganske heftig belastning på hundens ene bein, albue og skulder, ettersom agility allerede er en rimelig belastende sport for hundens frampart (skuldre og albuer), nettopp fordi de hele tiden lander på forbeina etter høye og lange hopp.

Nå forenkla jeg - i virkeligheten har hundene en slags rullebevegelse der først det ene, så det andre forbeinet treffer bakken. Den bevegelsen demper for fallet enda mer, og med ett frambein har ikke hunden mulighet til å utføre rullebevegelsen, så JO det er langt mer belastende for en hund med étt forbein å drive med agility, enn en hund med 2 forbein.

OT ferdig :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...