Gå til innhold
Hundesonen.no

Staffene Trym og Tuva


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Svar 425
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vi har vært en tur innom Vestnes på ferien vår, og der ble det full pott kan man si Vigdis ble BIM valp Trym ble BIM og Tuva BIR! Tuva ble BIG! Og endte til slutt opp med

Her skjer det det ikke så veldig mye, bortsett fra at vi har kjøpt hytte og hundene storkoser seg virkelig der! Vi også da

Tuva er mestvinnende staffetispe 2016!! Er det mulig liksom? Lille damen som fyller 7 år 10 januar har rocka fletta i utstillingsringen  Med TPLO operasjon i April mistet hun endel utstillinger, men

Posted Images

Skrevet

Tuva har operert kneet sitt så nå håper vi at hun blir akkurat sånn som før uten den dumme haltingen :heart: Ellers koser vi oss med vår :ahappy:

IMG_20160331_084432.jpg

IMG_20160405_152059.jpg

IMG_20160405_152222.jpg

IMG_20160409_142026.jpg

IMG_20160409_181644.jpg

IMG_20160409_181416.jpg

IMG_20160329_145603.jpg

  • Like 4
  • 5 weeks later...
Skrevet

Den siste uken synes jeg hun har begynt å halte litt mer, men hun har jo sluttet på smertestillende så lurer på om det er derfor, full av **** er hun, så litt slitsomt å holde henne i ro :P Hun skal på sin 3 Vanntredemølle trening ikveld, og det går veldig bra! Får høre med dyrlegen om haltingen da.

  • 1 month later...
Skrevet

3 mnd etter kneoperasjonen dro vi til Trondheim, hovedsakelig for en liten ferie siden vi ikke hadde helt trua på at Tuva skulle være tipp topp allerede. Men jaggu ble hun ikke BIR på NTK utstillingen med 44 påmeldte! På NKK ble hun nr 2 i ch med CK :)

 

20160702_142351.jpg

  • Like 3
  • 3 weeks later...
Skrevet

Aww..staffetryner :wub: Jeg ha meg staff en dag, de har så masse kule uttrykk :D

Grattis med flott resultat på utstilling!

  • Like 1
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
Skrevet

Livet går sin vandte gang, men vi stilte på Støren og Tuva ble 2 BTK lørdag og BIM søndag :) Vigdis fikk lov til å vise seg frem på søndagen og, hun fikk sin første CK og endte som 4 BTK med res CERT!! Litt tykk ser jeg på bildene :lol:

FB_IMG_1472936270875.jpg

FB_IMG_1472936295938.jpg

FB_IMG_1472936333531.jpg

  • Like 4
  • 1 month later...
Skrevet
27 minutter siden, SandyEyeCandy skrev:

Elsker det bildet hvor de ligger på tjukke tepper og bare myser mot sola. :heart:

Der det er sol er det staff :lol:

  • Like 1
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...