Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Dette er min snart 12 år gamle valp. Han er født 04. november 1999, og kommer fra Kennelen Pom-Chi i Bodø (jeg vil forøvrig ikke anbefale noen å kjøpe hund herfra, vi var relativt heldige, men har hørt nok av skrekkhistorier :thumbsdown: ).

Han kom til oss når han var 10 måneder, og de første årene var han ganske reservert og nervøs ovenfor fremmede, men har bare blitt bedre og bedre med tiden. En snillere familiehund skal man lete lenge etter. :D

tumblr_lqmbfuMyKG1qb77q1o1_250.jpg

Han er enda den friske og raske hårballen han alltid har vært, og jeg finner ikke ord for hvor takknemlig jeg er for det! gjennom 11 år har han vist seg å være min beste venn, samt en trofast følgesvenn, og jeg er så skrekkelig glad i ham. :wub: Jeg er sikker på at enhver hundeeier kan kjenne seg igjen i det.

tumblr_lqmbd8kkOP1qb77q1o1_500.jpg

Det er med sorg i hjertet at jeg snart skal flytte fra Ricky, da han er såpass gammel og knyttet til både hus og de andre familiemedlemmene synes jeg ikke det er et alternativ å ta ham med meg. Men jeg kan ihvertfall trøste meg med at han har et godt hjem som han kan nyte så lenge han lever. Vi er alle veldig spente på hvordan det vil gå når han snart får en liten italienerbror. Og triks for å ikke gjøre ham veldig sjalu mottas med en kjempetakk! :D

Skrevet

Skjønneste! Ah, nå ble jeg klar for puddel ikke bedlington igjen *sukk*

Har ingen tips mot sjalu eldre hunder, mitt inntrykk er at det stort sett går veldig greit. Bare man husker å gi gammelhunden like mye oppmerksomhet som før.

Skrevet

Herlig fyr :)

Selv er jeg på dvergpuddelbølgen om dagen, og er overhode ikke misunnelig når kollegaen min har med sin sjokolade-dverg på jobben! Jeg vil ha maskothund!

Skrevet

Ricky takker så meget! :)

Ja, det er en herlig rase! Den eneste grunnen til at min neste hun ikke skal være puddel er på grunn av alt pelsstellet, men fy for noen fantastiske hunder. :wub:

Slenger inn et ekstra bilde av gamlingen.

467050-10-1274667422164.jpg

Skrevet

Han ser jo ikke gammel ut! Nydelig pelsfarge, han ser nesten sølvhvit ut, ikke sånn skittenhvit som mange av de andre jeg har sett er.

Flott hund!

Skrevet

Neida, han oppfører seg ikke så gammelt heller :) Den sølvfargen kommer nok bare fra det blå lyset, i virkeligheten er han veldig hvit. Takk, takk! Ricky hilsen :D

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...