Gå til innhold
Hundesonen.no

Anti-dyremishandling av Fyda


Recommended Posts

Skrevet

Du tar så fine bilder! Fikk skikkelig lyst på tur i skogen, elsket fargene og stemningen..Og Fyda selvfølgelig :D

Men, var all soppen kantareller?? Trodde det var sånn giftig sopp jeg :mellow:

Takk for det. Giftig sopp? Gråtass sa skogen er full av kantareller hun, jeg kan vel stole på det?

Eller så har Mari sånn Hipstamatic-app på ifoonen sin.

Stemning verdt 6 buckaroos baby! :D

Hipstamawhåååt? Jeg har Iphone, jeg vil ha sånn... Hvordan får jeg?

Hva slags iPhone-bruker er du? App store, woman! lol!

Herlig Fyda :wub:

Uhuh!

Skrevet

Takk for det. Giftig sopp? Gråtass sa skogen er full av kantareller hun, jeg kan vel stole på det?

:D

Hva slags iPhone-bruker er du? App store, woman! lol!

Jada, bare tygg i vei, sier Gråtass det er fullt av kantareller, så er det sikkert bare kantareller *ler*

Jeg er en dååålig Iphone - bruker.. Jeg arvet telefonen av venninnen min som er en sånn super busy executive boss og fant ut at den hadde for dårlig batterikapasitet for hennes bruk. Jeg ringer og sender meldinger med den :icon_redface: *

Skrevet

Et ansikt kun en mor kan elske. :D Hun er bare kul. Veldig gjennomført liksom, lukter alltid litt vondt, er alltid litt skitten og søler som en gris. Og ser ut som det der. :heart:

Fyda er vakker hun :wub:

Om du velger å spise alle "kantarellene" du fant så syns jeg du kan gi meg adressen din, så skal jeg være snill og komme å lufte Fyda-damen mens du er *hm, hva skal en kalle det* indisponibel :whistle:

Skrevet

Skjønne Fyda :wub: :wub: Ser ut som hun eeelsket turen :)

Det kobbelet du har hvor har du fått tak i det?

Glemte denne. Linen er hjemmelaget. Tau og lås er begge kjøpt på Biltema, og så er det knyttet håndtak i den andre enden. :)

Kjempe fine bilder! :) Nydelig hun er :wub:

Hun er bare helt gjennomført elskelig den hunden, men nydelig er nok ikke det ordet som først hadde poppet inn i hodet mitt om jeg skulle beskrevet henne. :D

Skrevet

Ser du har funnet turveien "min" oppi Granåsen hvor vi også har hatt et par trøndersonentreff. Der er det sjeldent man treffer på folk, så den er genial :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...