Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har lyst til å være med å trene på Eknes en dag? :) Vi kan godt trene et annet sted også, men helst et sted som man kan parkere rett ved slik at man kan ha hundene i bilen :P

  • Svar 60
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Skrevet

Du velger jo selv hva du evt vil ha med, kan jo bare binde fast bikkjene også hvis du vil det :P Jeg vil bare ikke ha løse hunder i bilen. Når man kjører kan vi bruke sele! Jeg har bare plass i baksetet da :)

Må jo uansett høre om det er flere som kan i morgen, ellers får vi bare finne en annen dag :)

Skrevet

Hvem kommer helt sikkert:

Tine med alle dogsa

Marianne, Java og Günther

Heidi, Elwira og Mayah

Da sitter jeg på hos deg Marianne :) Kommer du opp hit? Isåfall tar jeg med ett bur til hu lille gale.

Skrevet

Hvem kommer helt sikkert:

Tine med alle dogsa

Marianne, Java og Günther

Heidi, Elwira og Mayah

Kaja, Acqua og Tesh + kamera

Også skal jeg være frekk å spørre om alle som møter opp kan tenke seg å være godbitutdelere og klarer å ignorere umåtelig teit bjeffing? Kua trenger virkelig å sosialiseres, men eneste måten å gjøre det er med hundefolk og det er utrolig nok få som gidder å bruke noen minutter av sin tid på det. Hehe!

Men man kan vel regne med sonen :innocent:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...