Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

For 2 uker siden merket vi en liten hard klump på ryggen til bikkja, legger ved bilde, er en liten sort prikk på klumpen som ikke fremgår av bildet. Hva kan dette være? Burde jeg oppsøke vetrinær?

IMAG0040.jpg

Skrevet

Har den vært bitt av flått? Fått vaksine nylig?

Jeg har ikke registert noe flått bitt der han har fått den kulen, og han har ikke fått vaksine siden mai. :icon_confused:

Skrevet

Hmm det er mye mulig.. Kommer ikke til å bli lite flau vis jeg drar til dyrlegen så viser det seg og være en vorte :icon_redface:

Jaja det beste er vel kanskje å ringe dit i løpet av dagen.

  • 1 month later...
Skrevet

Vi ventet en stund føre vi dro til dyrlegen for å se om den gikk bort av seg selv.. Det gjorde den ikke, så vi var hos dyrlegen her om dagen. Fant vel egentlig ikke ut av hva det var, men dyrlegen klemte litt på den og det kom klar væske ut av den.. Så nå skal vi gå på antibiotika kur i 10 dager for å se om den forsvinner. Gjør den ikke det, sa dyrlegen at vi kunne fjerne den.

Skrevet

Hu sa at det mest sannsynlig var betennelse i en talgkjertel. Men vis den ikke gikk bort etter antibiotika så ble vi anbefalt å fjerne den for å være på den sikre siden.. Men det er jo ikke sikkert det er det samme som din har, så jeg ville anbefalt deg å dra en tur til dyrlegen å sjekke for å være på den sikre siden. Er ikke noe ålreit å gå rundt å gruble på det.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Hei igjen!

Hvordan har det gått med kulen til tibben din?

Vi dro til dyrlegen i går, og tibben min hadde en fylt talgkjertel hun også. Den var riktig nok ikke betent, så hun stakk bare hull på den tømte den. Hun sa at det ikke var så uvanlig at tibber fikk fylte talgkjertler, og at de gjerne kunne komme tilbake eller at det det dukket opp flere. Håper det går bra med tibben din også:) Ikke moro når man finner kuler på hundene.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...