Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Den utstillinga gikk desverre ikke helt våres vei, så vi satser på bedre neste gang :) I dag var første dag på agilitykurset, og det gikk supert! Hun skjønte fort greia og syntes det var veldig gøy :D

Skrevet

Fikk endelig svar fra NKK i dag om HD diagnosen, og hun er A :D var også på regodkjenning av sauerenhet i dag, og hun gikk helt i hælene på meg da hun luktet og så sauene, så det er ingen fare for at hun skal jage dem hvertfall :) Legger ved et bilde av henne fra helga

IMG_1270.jpg

Skrevet

Vi var på vår andre agility trening i dag, og det var utrolig gøy for begge to :D hun var kjempeflink og tok alt veldig fort! Begge instruktørene var også veldig fornøyd med henne. Vi begynte jo egentlig bare for gøy, men siden det går så bra, og begge synes det er veldig gøy, så blir det nok til at vi starter litt agility for morro skyld når vi har fullført nybegynnerkurset pluss en del treninger til, altså når ting sitter helt :)

Skrevet

Vi var på fjellet med Eira på fredag for å trene på fugl. Hun tok stand på første rypa, og søkte bra i terrenget! :) Neste helg blir det jakt!

SAM_3162.jpg

SAM_3170.jpg

  • 3 weeks later...
Skrevet

Nydelig jente! :ahappy:

Tusen takk :)

så vakker eira er og det er ett fint hundenavn :) Tenkte på navnet eira selv jeg :P nydelig hund :)

Tusen takk :) hehe, veldig fornøyd med det selv også egentlig! tok meg ganske lang tid før jeg fant det "perfekte" navnet :P

Skrevet

Resultatene fra ustillingen i Hamar i dag: 1 UK, 1 UKK, CK og 2 BTK :D veldig fornøyd med Eira i dag! bilder kommer senere :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
    • Takk for svar. han har to trygge eldre hunder som han har lekt med noen ganger. vi har prøvd oss med andre valper, men han er ikke intendert i å leke med de, legger seg kun ned og ruller seg sammen som en ball. Virker utrygg, redd, så det har vi sluttet med.han er at typen som blir mer giret av å hyle, så det fungerer ikke.  han har ikke begynt å miste tenner enda, men har begynt å få noen. Får både tyggebein, fryser klut fra fryseren og fryste gullerøtter/ men når de intense periodene kommer så fungerer ingen ting. Time out er det eneste som fungerer, men det er jo et mareritt å få han i valpebingen fordi han bokstaveligtalt  sitter fast i deg.    vi krysser jo fingrene for at dette er en fase, for ellers er han lydig. Kan både sitt, ligg og bli. Men ikke når dette kikker inn
    • Sosialiserer dere noe med andre hunder? Bitehemming er noe de lærer veldig mye bedre i lek med andre hunder enn fra mennesker. Prøv å finne noen trygge hunder i nærområder eller bland kjente og gå en kort tur i bånd uten hilsing, før de får leke litt. Prøv å klynke til når han biter, og snu dere bort. For noen funker det, andre blir med gira av det. Vri opp filler og tauknuter i vann og frys dem. Isen demper smerte og klør i tennene. Nå er det vel litt tidligste laget med tannfelling, men kan være starten på en periode med MYE biting. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...