Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå har jeg ikke scrollet gjennom denne tråden, men er det noen som har forsøkt å sy trekkseler selv? Er så vanskelig å finne en skikkelig sele til whippet, syns jeg.

Kom over denne nå, og husket at du hadde spurt om det i denne tråden, hehe. Ikke helt trekkseler kanskje? Men iallefall spesielt sydd til rasen.

http://epla.no/handl...odukter/428989/

  • Svar 130
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har lagd en del gensere til hundene, men vil nå prøve meg på noe nytt. Halsbånd, kobbel og dekken blir det neste tenker jeg Her er noen bilder av genserne jeg har laget: Genser med dødnings

Jeg har strikket mariusgenser til Robert. Jeg tok dette mønsteret: http://www.garnstudio.com/lang/no/visoppskrift.php?d_nr=0&d_id=834&lang=no, la til noen masker (den ene størrelsen var litt t

Sydd seng jeg også da Skumgummimadrass og en dyne inni

Posted Images

Skrevet

Har laga seng til Rambo gutten, Gjorde om et gammelt tv bord, beiset det, kjøpte babyseng-madrass og kledde med skay, Satte på et skilt..." I,m not spoiled, my master is well trained", og la teddyfleece oppi;) Himmel på jord syns rambo. Kommer litt opp fra gulvet, og det er godt for en frossen pinn;) Rex har egen " konge" seng, Skuvseng fra ett eller anna århundre med dobbel madrass trukket med skay, og teddyfleece teppe;) Gutta boys koser seg;)

åå. bilde?????

Skrevet

Jeg har laget mine første utstillingsbånd i dag, har tusen ideer og må prøve meg frem litt, her er de to første :)

Vanskelig å ta bilde med mobil, men de er i sølv og blek lilla, med sølv detaljer.

2012-03-13_195510.jpg

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg har kun laget en seng, slik som flere her har gjort. Og laget katteseng av en slik dukkeseng fra Ikea. Ellers er jeg særdeles uoppfinnsom.. Ingen andre som har laget noe nytt i det siste da? :-)

Sent from my ST17i using Tapatalk 2

Skrevet

Yeey, elsker hjemmelagd utstyr, og så mye fint alle har lagd! :D Heisann, fine tråden :hug:

Siden jeg ikke har hund har jeg heller ikke lagd hundeutstyr, men har lagd masse til hesten! :yes: Har forresten et tips til folk (som meg) med dårlig råd og behov for fyll til hundesenger o.l. (jeg brukte den under dekkenet til hesten på vinteren, som ekstra fyll) så har IKEA sånne "flydyner" (ser ut som sånn man får på fly) som er store og billige :) Ikke kjempetykke, men mer enn nok til en seng :ahappy: Kjempefine til sengefyll, dekkenfyll osv :D

Skrevet

Kan jo legge ut noen bilder av mine siste kreasjoner :)

Halsbånd til kållisen

576866_10150779799416008_955981707_n.jpg

Dekken til en liten JRT valp

392523_10150769708951008_670062806_n.jpg

Halsbånd til gjengen min

418112_10150566837811008_526651007_9248627_1313843840_n.jpg

Leker med kanin/sau og ball

424190_10150556697586008_1594853731_n.jpg

Dekken til Maisen

426607_10150554617171008_464121440_n.jpg

Halsbånd til JRT valpen Emma

156556_10150672557061008_354202691_n.jpg

Halsbånd til kosekållisen min (første forsøk på skrift!)

148735_10150640203056008_526651007_9510320_998458866_n.jpg

Kampkobbel med kaninskinn til Maisen

419923_10150533409881008_971451269_n.jpg

Kampkobbel til kållisen, med kaninskinn og bungee

404909_10150532811476008_2024896571_n.jpg

  • Like 2
Skrevet

Jeg har strikket mariusgenser til Robert. Jeg tok dette mønsteret: http://www.garnstudio.com/lang/no/visoppskrift.php?d_nr=0&d_id=834&lang=no, la til noen masker (den ene størrelsen var litt trang og den andre litt stor, så det ble en mellomting) og tok mariusmønster fra en barneoppskrift (husker ikke helt i hvilket strikkeblad, men tror det var fra sandnes garn sin "klassikere" barnevariant..) og så ble det sånn:

nygenser.jpg

Den ble litt kort, da, men det holdt akkurat. Og Robert ser ikke veldig fornøyd ut på bildet, men det var greit å ha den på da vi kom ut og han ikke frøs :)

  • Like 4
Skrevet (endret)

Halsbånd til kosekållisen min (første forsøk på skrift!)

148735_10150640203056008_526651007_9510320_998458866_n.jpg

Hvordan fikk du til skriften? :)

Jeg har strikket mariusgenser til Robert. Jeg tok dette mønsteret: http://www.garnstudi..._id=834&lang=no, la til noen masker (den ene størrelsen var litt trang og den andre litt stor, så det ble en mellomting) og tok mariusmønster fra en barneoppskrift (husker ikke helt i hvilket strikkeblad, men tror det var fra sandnes garn sin "klassikere" barnevariant..) og så ble det sånn:

nygenser.jpg

Den ble litt kort, da, men det holdt akkurat. Og Robert ser ikke veldig fornøyd ut på bildet, men det var greit å ha den på da vi kom ut og han ikke frøs :)

Broderte du det hvite mønsteret på etter å ha strikka blå og rød grunnfarger, eller bytta du masse mellom blått og hvitt garn? :)

Endret av L.M.
Skrevet

Broderte du det hvite mønsteret på etter å ha strikka blå og rød grunnfarger, eller bytta du masse mellom blått og hvitt garn? :)

Jeg strikket det blå og hvite samtidig..Syntes det var fryktelig vanskelig de første par gangene jeg strikket mønster, men etter litt øvelse er det lett som en plett :)

Skrevet

Tok av foten (heter det det?) på symaskina, og sydde uten den. Mye lettere da, for da ser man litt bedre hvor man er :)

Okei, men har du spesiell symaskin som kan brodere skrift? Hvis ikke, hvilke innstillinger brukte du? :)

Jeg strikket det blå og hvite samtidig..Syntes det var fryktelig vanskelig de første par gangene jeg strikket mønster, men etter litt øvelse er det lett som en plett :)

Oja okei, har du link til noe lignende, trenger ikke være nøyaktig det mønsteret, men teknikken som får fargene sånn liksom? :)

Skrevet

Oja okei, har du link til noe lignende, trenger ikke være nøyaktig det mønsteret, men teknikken som får fargene sånn liksom? :)

Hm. Bare strikker med to farger, altså har to tråder i venstrehånden og så veksler mellom fargene slik som mønsteret tilsier... Om du skjønner (jeg er grusomt dårlig til å forklare, altså...)... Kanskje denne videoen hjelper? http://www.hekleogstrikkeoppskrifter.com/2010/05/13/hvordan-strikke-med-2-farger-pa-pinnen/

:)

Skrevet

Hm. Bare strikker med to farger, altså har to tråder i venstrehånden og så veksler mellom fargene slik som mønsteret tilsier... Om du skjønner (jeg er grusomt dårlig til å forklare, altså...)... Kanskje denne videoen hjelper? http://www.hekleogst...rger-pa-pinnen/

:)

Oja, jepp skjønner, men klipper du av den "overflødige" hvite tråden til slutt eller lar du være på varngsiden? :) mellom de hvite områdene liksom :)

Skrevet

Oja, jepp skjønner, men klipper du av den "overflødige" hvite tråden til slutt eller lar du være på varngsiden? :) mellom de hvite områdene liksom :)

Den hvite tråden blir på baksiden til man er ferdig med mønster, og så klippes den av og festes :)

Skrevet

Den hvite tråden blir på baksiden til man er ferdig med mønster, og så klippes den av og festes :)

Aah, da skjønner jeg :D Takk :D

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg har lagd en del gensere til hundene, men vil nå prøve meg på noe nytt. Halsbånd, kobbel og dekken blir det neste tenker jeg :D

Her er noen bilder av genserne jeg har laget:

Genser med dødningshoder:

205.jpg

Genser med fletter:

10.jpg

Blå/hvit mønstrete genser:

009.jpg

Genser med tykke pinner

minsket21-20.jpg

Genser laget av flerfarget garn:

minsket1-66.jpg

minsket12-19.jpg

Ett lite utvalg :P

  • Like 7
Skrevet

Åhhhh, helledussen!

Du får si ifra når du begynner å selge de *plystre*

Frossenpelsen og jeg flytter til Norge og han takler ikke engang engelsk vinter med -2 og vind, så blir jo spennende i -20 :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...