Gå til innhold
Hundesonen.no

Hei! Jeg er ny. :)


Anthaela

Recommended Posts

Skrevet

Okey, jeg tok litt av da jeg skrev profiltekst, så jeg bare kopierer inn den så og si:

Jeg er ei jente født i '90 som er veldig veldig dyrekjær. Vokste opp som lita jente i hus med 2 schæfere, som etterhvert ble til en da den ene var hyperallergisk mot støv og måtte finne et mer passende hjem. I tiden etter det hadde vi mange fosterhunder, samtidig som den gjenværende schæferen (Sandy), som kom og gikk etterhvert som de fikk faste hjem og plasser på førerhundskoler.

Sandy døde 12 år gammel, da jeg var fylt 15. Siden den tid har ikke min far klart å ta til seg hund for fast hjem, men var en liten periode etter det som vi fortsatte med fosterhunder (min far var alltid den som hadde hundene, og min mor og far er skilt).

Idag så er det ikke lenge siden jeg måtte gi bort min egen hund, en schæferhann. Jeg fikk han som toåring, og ble sterkt knyttet til denne herlige hannhunden. Desverre måtte jeg gi han fra meg for ikke lenge siden, og jeg savner han masse, samtidig som jeg savner hunders nærvær.

Nå har jeg avtalt med samboer at vi ikke skal få hund før jeg har fullført utdanning og vi har kjøpt noe eget og etablert oss godt. Det vil være det sikreste i tilfelle noe skulle skje, og det vil lettere å holde det økonomiske oppe(er for tiden student, så jeg er ikke rik). Likevel får jeg vært en del med hunder, siden flere i familien har hunder (+ min tante jobber og driver en førerhundskole og trenger noen ganger pass til en eller annen førerhund).

Jeg er ikke akkurat flink til å introdusere meg selv, men dere fikk se en liten bit av forhistorien min i alle fall.

Siden jeg ikke har egen hund å vise bilder av, så kan jeg heller vise herlighetene som er innenfor familiens rammer:

post-10055-0-47255900-1312394573_thumb.j

Dette er Lotto og Tyson. De bor under samme tak hos min stebror og hans samboer! Utrolig herlige og sosiale bikkjer.

post-10055-0-39853200-1312395135_thumb.j

Her er Udor og Turbo. Udor bor hos min tante, mens Turbo er min kusines!

post-10055-0-44123900-1312395185_thumb.j

Dette er Kessie, som er det nye tilskuddet hos tante!

post-10055-0-72279300-1312395253_thumb.j

Sånn ser det ut hos tante i div arbeidsuker siden hun jobber som førerhundlærer. Som dere ser er Udor med her og. :)

post-10055-0-39458700-1312395460_thumb.j

Dette er Kræsj. Da han kom til huset bodde stesøstra mi fortsatt hjemme, så vi alle var med på å trene han tilbake til normalen. Han var blitt mishandlet i forrige hjem og var ekstremt redd både mennesker og hunder. Nå er han veldig glad i mennesker(så lenge de ikke går i ekte skinnklær), men er fortsatt redd hunder som ligner på han selv.

post-10055-0-09552900-1312395556_thumb.j

Her er Kræsj og Tyson. Som jeg kanskje ikke presiserte over, så bor Kræsj hos min stesøster og hennes samboer. :)

post-10055-0-70999100-1312395906_thumb.j

Dette er Kira! Hun bor sammen med min bror, hans samboer og min niese!

Og sist men ikke minst, så har vi kjære Bianca:

post-10055-0-03051600-1312396389_thumb.j

Hun bor foreløpig hos min kusine (en annen enn hun som er nevnt over), men hun og eksmannen kjemper om retten på henne. Så får vi se hvor hun ender opp.

Det ble veldig mye bilder. :P hehe

Skrevet

Hvorfor måtte du gi vekk hunden din? Nydelige hunder du har i familien, heldiggris!

Fordi han utviklet allergi. :(

Ja, det er deilig å ha så hundekjær familie! :)

Hei og velkommen :D

Vi er alt for glad i bilder her så det passet oss ypperlig :D

Det er bra. :D

Skrevet

Velkommen! :D Heldig du som er omgitt av så mange hunder da, når du ikke kan ha en ny en enda! ;)

Takk!

Ja, vil da påstå det. Men savner jo å ha hund i hus likevel da.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...