Gå til innhold
Hundesonen.no

Bodø/fauske område?


tm100021

Recommended Posts

Skrevet

Ja jeg kan neste gang jeg skal kjøpe hundemat på Fauske :D:P Når det blir vet jeg ikke, men det blir i høst en gang. Spørs om det blir så mange andre med siden vi er så få her i "området", Kanskje Anniken kan, hun bor på Rognan.(ish?) Og kanskje få lurt KristinR en tur til Fauske? :)

Skrevet

Ja jeg kan neste gang jeg skal kjøpe hundemat på Fauske :D:P Når det blir vet jeg ikke, men det blir i høst en gang. Spørs om det blir så mange andre med siden vi er så få her i "området", Kanskje Anniken kan, hun bor på Rognan.(ish?) Og kanskje få lurt KristinR en tur til Fauske? :)

Supert! Bare si ifra litt før så jeg kan få det til med babypass og sånt :P Lyra og Nitro "snakket" så godt sammen :)

Skrevet

Så arti! Dette må vi få til :) Er jo litt lettere når man kan planelegge litt i forveien og finne en dag som passer for alle. Jeg kan si ifra når jeg ser at jeg begynner å gå tom for hundemat. Tror Nitro blir veldig glad for å treffe både Lyra og Lady (eller Lykke) :)

  • 7 months later...
Skrevet
[quote name='Lill' timestamp='1330692500' post='1232721']
Si ifra om du vil gå tur da, jeg er i Sulis i noen dager og ut uken :)
[/quote]

Jeg er egentlig ledig hver dag, bortsett fra i morgen og søndag. :) Men må bare advare om at Lilli har vært forkjølet. Hun er i toppform nå, hostet en gang i går, men ingenting i dag. Tror hun er forbi smittefare-perioden, men du får vurdere selv når du "tør" slippe din/dine sammen med henne dersom de ikke har kennelhoste-vaksinen. :) Vi bor veldig fint til på Hjemås, det er et stoooooort jorde rett her oppe som er perfekt for lek, kanskje det kunne vært noe? Vi holder på å øver oss på å gå lengre og lengre turer, foreløpig går vi ikke spesielt langt, siden hun er såpass lita.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...