Gå til innhold
Hundesonen.no

Bodø/fauske område?


tm100021

Recommended Posts

Ja jeg kan neste gang jeg skal kjøpe hundemat på Fauske :D:P Når det blir vet jeg ikke, men det blir i høst en gang. Spørs om det blir så mange andre med siden vi er så få her i "området", Kanskje Anniken kan, hun bor på Rognan.(ish?) Og kanskje få lurt KristinR en tur til Fauske? :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja jeg kan neste gang jeg skal kjøpe hundemat på Fauske :D:P Når det blir vet jeg ikke, men det blir i høst en gang. Spørs om det blir så mange andre med siden vi er så få her i "området", Kanskje Anniken kan, hun bor på Rognan.(ish?) Og kanskje få lurt KristinR en tur til Fauske? :)

Supert! Bare si ifra litt før så jeg kan få det til med babypass og sånt :P Lyra og Nitro "snakket" så godt sammen :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 7 months later...
[quote name='Lill' timestamp='1330692500' post='1232721']
Si ifra om du vil gå tur da, jeg er i Sulis i noen dager og ut uken :)
[/quote]

Jeg er egentlig ledig hver dag, bortsett fra i morgen og søndag. :) Men må bare advare om at Lilli har vært forkjølet. Hun er i toppform nå, hostet en gang i går, men ingenting i dag. Tror hun er forbi smittefare-perioden, men du får vurdere selv når du "tør" slippe din/dine sammen med henne dersom de ikke har kennelhoste-vaksinen. :) Vi bor veldig fint til på Hjemås, det er et stoooooort jorde rett her oppe som er perfekt for lek, kanskje det kunne vært noe? Vi holder på å øver oss på å gå lengre og lengre turer, foreløpig går vi ikke spesielt langt, siden hun er såpass lita.
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg er enig med resten. Om man har økonomi selv til dekke mye er det jo veldig bra!   Dyrlege prisene har økt ganske så mye de siste årene da så det jeg betalte for operasjon av kreft kul i 2016 til forrvge hunden min var ca det samme jeg nylig betalte til hun jeg har nå for ørerens under lett bedøvelse og blodprøve 11300-,   Jeg har ikke økonomi til ikke ha forsikring med de prisene som er nå. Har hatt Agria siden 2006 og er godt fornøyd med de.Har ikke brukt de så alt for mye men,endel har det jo blitt. Årssummen øker jo jevnt og trutt der også selv om rasen jeg har ike er den dyreste forsikre. Var på litt over 4000,- for 8 år siden nå er den på 8000,-
    • Med tanke på ønske om terapihund, hundesport og familieliv så tenker jeg jo at retrieverene, eventuelt engelsk springer spaniel eller storpuddel, er generelt gode alternativer. Husk også at barn under 16 ikke skal ha selvstendig ansvar for hund. Det er litt rom for tolkning der, men jeg ville ihvertfall gjort en seriøs vurdering på hvordan barnet vil takle og håndtere en uventet situasjon på tur, om hunden kommer seg løs og skremmer noen, blir angrepet av en annen hund, jager vilt e.l.
    • Hei! Vi er en familie på 6, 4 barn fra 15år til 1år. Jeg er hovedsakelig den som har lyst på hund, og det vil nok jeg som hovedsakelig har ansvar for både luftig og trening. Håper også at de to eldste på 15 og 12 skal kunne lufte uten problem. Jeg har tidligere hatt flere hunder i hus, blant annet Border Collie, Rottweiler, Dobermann-blanding og Chihuahua. Jeg trives nok best med hunder i gruppe 1, men ønsker meg nå noe mer stødig, uten for mye risiko for mentale brister, vokt osv.  Jeg kommer nok heller ikke til å være like aktiv på trenings fronten, selv om jeg har et ønske om både lp og agility på hobbybasis.    Hunden vil hovedsakelig være familiehund, og være en del av hverdagskaoset, med masse lek og moro, følging på fotballtreninger, en joggetur i ny og ne, lengre turer i helger. Min store lidenskap er hund, så mentalttrening vil bli lagt inn litt hit og dit innimellom.    Den må tåle besøk, nye situasjoner og helst ikke ty til bjeffing ved hver minste ting. Vet at dette er ting som også må trenes på, men ønsker en rase der det er 90% sjanse for å lykkes enn 10%. Hvilke raser tenker dere kan passe inn hos oss? Har også en drøm om å utdanne denne hunden til terapi hund, men det vil tiden vise.
    • Har gjensidige og de er hvertfall aldri noe tull med!
    • Wohoo, da har løpetiden endelig startet! 🥳  14 mnd gammel
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...