Gå til innhold
Hundesonen.no

Myndespesialen - Myndeklubben Trøndelag 02.07.11


TeamTwo

Recommended Posts

På lørdag var det Myndespesialen i Eplehagen på Rotvoll, og dit måtte man gå og kikke ;)

Jeg forsov meg, så jeg kom litt sent, men fikk med meg whippetene, noen andre raser + finalene.

Men her er iallefall et (ikke så lite) utvalg av bildene jeg tok;

Følger med på konkurrentene?

Whippet020711_09_2.jpg

Whippet i farta;

Whippet020711_05.jpg

Saluki;

Saluki6_020711_2.jpg

Hallo Sam :)

Sam01.jpg

Bitteliten tollergutt på sosialisering;

Tollervalp020711_1.jpg

Lekker gammel herremann;

Saluki4_020711_1.jpg

En som gikk feil? *fnis*

Ukjent01.jpg

Dexter følger med, og er litt misunnelig på de som får løpe;

DexterFlgerMed020711_1.jpg

Enda en som gikk feil *ler*

Doberman01.jpg

Sloughi;

Sloughi_020711_1.jpg

Greyhound;

GreyhoundVeteran020711_1.jpg

Irsk Ulvehund (Bir?)

Irsk020711_2.jpg

Skotsk Hjortehund (Bir?)

SkotskHjortehund1_020711_2.jpg

Courtborne Embla er høyt elsket :wub:

DSC_7385.jpg

Hinata fant godbiten;

HinataFantGodbit020711-1.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og så til bilder av vinnerne (de jeg fikk med meg!);

Bir Valp Ulvehund;

IrskUlehundValpBir020711_1.jpg

Bir Whippet, Courtborne Hera (Hinata);

CourtborneHera020711_8-1.jpg

Bir Oppdrettergruppe Whippet, Courtborne;

CourtborneOppdrettergruppen.jpg

Bis Valp (Afganer);

BisValp020711_1.jpg

Bis Veteran (Saluki);

BisVeteran020711_1.jpg

Bis Brukshund, Courtborne Jokers Elrohir;

ElroBrukshundBis020711_2.jpg

Bis Oppdretter, Courtborne;

BisOppdretterCourtborne_3.jpg

OG sist, men absolutt ikke minst *trommehvirvel*

Bis Courtborne Hera (Hinata) :D

BiSHinata020711_6.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kjempefine bilder! Artig å se for meg som ikke fikk vært der :)

Det var kjempegøy, og Kristin gjorde nesten "rent bord" også vettu :P

Jeg syns det var kjempesynd du ikke var der, for jeg savnet å ha noen å snakke med, alle var så opptatt, kan ikke skjønne hvorfor *ler*

Masse bilder på fb forresten ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fine bilder av fine hunder! Men bare 1 grey? Sukk, dårlig gjort hehe. :ahappy:

Det var virkelig bare en eneste Greyhound der, og det var den lekre gamle mannen. Han ble "selvfølgelig" Bir (veteran), og deltok også i Bis Veteran finalen ;)

Kjempegod og rolig kar var han!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det var virkelig bare en eneste Greyhound der, og det var den lekre gamle mannen. Han ble "selvfølgelig" Bir (veteran), og deltok også i Bis Veteran finalen ;)

Kjempegod og rolig kar var han!

Rart det ikke var flere. På en myndespesial liksom. :aww: Ja den så litt gammel ut den greyen :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fine bilder!

Er morsomt å se hvor forskjellige Hera og Tipsi er. :) (Tipsi er kullsøsteren jeg passer :) )

De har faktisk blitt litt ulike i dette kullet. Hermes og Tipsi var ganske like som valp, men nå ligner Hermes mer i kropp og fasong på Hinata (Hera). Vi har hilst på en bror også, Eikre, og han er også noe ulik både Hermes og Tipsi.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hærlige bilder :) Tusen takk Kristin:)) Ja vi var litt opptatte, var jo noe som skjedde hele tiden vet du;) Men det får vi jo ta igjenn senere. Men en helt fantastisk helg for the Courtborne`s og veldig morsomt.

Ja de er forskjellige de søskene,, det kan jeg forklare med at mor og far er ikke særlig typelike, Eikre ligner mere morsiden og Hermes mere farsiden;)Men likevell er det flott kvalitet på barna syns jeg :)

Klem

Kristin

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fine bilder!

Takk :)

Hærlige bilder :) Tusen takk Kristin:)) Ja vi var litt opptatte, var jo noe som skjedde hele tiden vet du;) Men det får vi jo ta igjenn senere. Men en helt fantastisk helg for the Courtborne`s og veldig morsomt.

Tusen takk, og det var virkelig artig, selv som perfer tilskuer ;)

Mazraè Gangall Lagavulin heter denne gull-gutten :)

Da er han navnet på Facebook ;)

Takk!

Nydelige bilder TT! :ahappy:

Takk mokken :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
    • Hei,  Kjøpte akkurat en flexi classic L. 5m. bånd. Den fungerer helt greit, men vurderer et annet alternativ neste gang jeg kjøper. Det jeg kunne tenke meg er låste posisjoner uten å holde inn knapp i tillegg til et enda mer robust tapebånd og et noe større håndtak. Noen anbefalinger? Jeg har en nokså sterk staff-presa blanding på. 35 kg., som tidvis kan dra noe. Ser nå at jeg skulle flyttet denne til utstyrstråden, men vet ikke om det er mulig.  På forhånd takk for svar😊
    • Ede har endelig lært å sette pris på vanntette potesokker, og vil nå heller gå med enn uten. Trenger ikke bestikke med godis for å få dem på lenger, han husker nå at det er langt mer komfortabelt å gå ut på iskaldt klissvått og ekle grussteiner med dem på enn å gå barbeint.  Han ga uttrykk for å ville ha dem av inne på kjøpesenteret, da han selv la merke til at bakken var tørr, varm og stenfri der inne, men klagde ikke, bare gjorde meg oppmerksom på at han kunne tenkt seg å få de av der inne.  Nytt for dagen var å reise på rullebånd. Det har vi ikke prøvd før. Kunne gått meget bedre. Min feil. Trodde han ville forstå greia og bli med av, men han ble usikker da vi nærmet oss toppen, satte seg tilbake istedenfor å bli med frem, så jeg måtte panikk løfte-dra-heise ham over kanten i en faderlig fart, noe som selvsagt stresset ham. Not a good introduction.  Vi tok samme greia ned også, hvor han var helt kewl med å stå på båndet i bevegelse etter å ha blitt løftet på Ante fare og ble nervøs da han så slutten nærme seg, men virket som han synes det var helt ok å bli hjulpet over kanten med et muntert: "Whoppsie!" og en stor bit Nom Noms trøkket i ansiktet på landing. Han spiste det ivrig, så håper den sammenhengen med rullebåndet ble en sterkere neural pathway.   Videre på miljøtreningslisten har vi rulletrapp.. 😰 Det må gjøres. Rakk ikke øve opp den vanlige trappen i dag, fordi vi hadde ærender, men i morgen har vi ingenting annet å gjøre, så muttern får kle på seg, ta med sitteunderlag, pledd, varm drikke, kanskje niste, just in case, for om det ikke løsner etter noen forsøk med bare de øverste trinnene og gradvis økning, så kan vi sitte i den trappen og henge og ha det dødsens kjedelig til han finner ut at det lønner seg å gå den opp og vi får full fest.  Flashy blinkende helikopter med lyd hadde Mr. T on staircases ingen issues med. Gikk rundt det på baksiden mot veggen og så inn i cockpit og synes ikke det var noe uvanlig med det der.  Har forøvrig passert masse små og større unger også, både inne og ute og han begynner bli kjempeflink til å se, men ikke røre nå, på tross av de mange flørtende blikkene som inviterer til kos og lek.  De minste barna har jeg vært litt nervøs for skal trigge jakt når de plutselig løper, så jeg har vært veldig på alerten, men det eneste som utløste jakt i ham og strammet båndet var en dinglende skulderstropp på en bag. Så ut som en biteleke. Bykset, men fikk ikke nå frem til den. Med unntak av den har han vært eksemplarisk og avbrutt intensjoner om å undersøke andre mennesker på kontaktlyd hver gang jeg så ham vurdere det og var nervøs for et byks mot noen. — Food before Feckers, any day. Noen ganger også mom over nom. Han bryr seg om og tar min veiledning selv når han er mett og ikke vil ha mer. Vi begynner få et bånd utover måltidene 🥳
    • Enig med det over. Lær inn eventuelt en «gå og legg deg» kommando, så du kan avlede med å be hunden å gå og legge seg.  Miljø trene og sosialisere masse så hunden blir godt vant med lyder og folk rundt seg. Men føler det har mye med mentaliteten på hunden og rasen og gjøre. Har du en usikker vokterhund så er det vanskelig å dempe varsling. Har du en trygg vokter så har den høyere terskel for å anse noe som nødvendig å varsle på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...