Gå til innhold
Hundesonen.no

Basenjispesialen 2011


Kaja

Recommended Posts

Skrevet

Jeg var desverre ikke med.

Men Cosmo vant juniorklassen med excellent

men finfin kritikk!

very elegant square black & white dog. Very good found (?) coat. High set tail, good wrinkles. Slightly uppright in shoulder. Move abit narrow. Nice high set ears. Overal very gazelle like.

(likte at han ligner en gazelle! )

Jeg er veldig fornøyd med Cosmo, og ikke minst deleier, oppdretter og handler Henriette :D

Håper noen fikk bilder av han så jeg får se! (Liv?)

Vet andre soniser også er fornøyd, men det kan de fortelle selv.

251343_10150644977880311_745795310_18940286_6555637_n.jpg

Skrevet

Fiiine Cosmo! :wub: Ekstra synd kasko ikke fikk vært med - skulle likt å se dem to sammen. :wub:

*vente spent på flere resultater*

Skrevet

Jeg er fornøyd! Joshi vant klassen sin med CK :)

Well made tricolor, lov. rich tan, exel. forehand, coat could be finer, would pref. more tuck up, g. depth of chest, stands slight. high on hind, exel. in move, v.g. examp. of substance but without elegance.

Skrevet

Da er basenjispesialen over for vår del, og gud bedre for en helg. Fantastisk fornøyd med resultatet!

Rundt 80 basenjier påmeldt.

Av de voksne ble Fogo "Kingwanas Flirting Figaro" Exc 2, ck og 3 bhk

Både Roxy (Kingwanass Foxy Femme Fatale) og Tara (Kingwanas Fairy Of Tails) ble nr 2 i sine klasser med Excellent og ck. Krona (Kingwanas Glory Of The Spotlight) ble nr 4 i sin klasse med Ck. Mille (N u CH Kingwanas Entertaining Story) var den eneste Kingwanasen uten Ck denne gangen. Hun fikk excellent, men ble kastet ut sammen med de andre Lubne" championene i konk. klassen :lol:

Hun gjorde dog god figur med Sindre. Sammen stilte de i barn & hund 0-10 år og vant!

249538_10150202650307693_543512692_7536350_4502605_n.jpg

I valpeklassen gjorde team Kingwana det også meget bra "Haki" Kingwanas Happy Hunter Of D'Guard vant sin klasse, vant så beste hannhundklasse og tilslutt vant han også Best In Show! Han ble handlet av den australske oppdretteren Helen Veless som er oppdretter og eier til hans pappa. Det var virkerlig en fryd å se henne handle! Hun hadde aldri truffet Haki før- trente i to min før de entret ringen. Haki er forholdsvist utrent, og dette er hans 2. show ever... En stilstudie! Video:

254495_10150201506927693_543512692_7522661_1101765_n.jpg

260246_10150202163937693_543512692_7530943_4507409_n.jpg

Bare 6 mnd gammel vant han også BESTE HODE og BESTE BEVEGELSER - alle aldre- kun 6 mnd gammel!

Hans søster Kingwanas Hot SHadow Of D'guard vant sin tispeklasse og ble 2 btk av tispevalpene!

254421_10150202018527693_543512692_7529246_3439345_n.jpg

"Zia"

I spesialklassene stakk Kingwana av med en Goood del av de gjeveste prisene. Haki vant som sagt beste hode & bevegelser.

Zia vant beste sort/hvite pels/farge. Kairo (Kingwanas Handsome Kairo) vant beste rød/hvite, Santos (Kingwanas Hopeful Knight) vant beste ører, Roxy (Kingwanas Foxy Femme Fatale) vant beste hale og "Krona" (Kingwanas Glory Of The Spotlight) vant beste øyne.

I beste ører var alle de 4 plasserte fra Kingwana, i beste sort/hvite var det 3 kingwana'er ++++

Utrolig fornøyd! Hjemmesiden er oppdatert med gedigent bildealbum.

247560_10150202168417693_543512692_7531041_711501_n.jpg

Krona vant beste øyne

253721_10150202259592693_543512692_7532382_4863585_n.jpg

Roxy vant beste hale.

For mer bilder / Info- se hjemmesiden :ahappy:

Skrevet

Best In Show voksen ble også et av "Sunnys" avkom, Doberguard's Maya Masterpiece. Bilder på hjemmesiden :)

Komplette resultater kommer etterhvert opp på klubbens hjemmeside.

Kjempemoro med Joshi & Cosmo! Grattis til dere også!

Skrevet

Jeg skjønner godt at han vant beste bevegelser, jeg! Han gikk jo som bare det! Kjempe vakkert å se på :wub: Og er han blitt så stor på så kort tid :o ? Virkelig utviklet seg til å bli en skikkelig fin herreman jo! Føler ut som at det var i går du hadde han hjemme hos deg. Gratulerer med en fantastisk helg! :D Kjempe morro å se bilder og lese om det :)

(Jeg tror forøvrig det er det vakre navnet hans som gjorde at han vant :whistle::aww: )

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
    • Takk for svar. han har to trygge eldre hunder som han har lekt med noen ganger. vi har prøvd oss med andre valper, men han er ikke intendert i å leke med de, legger seg kun ned og ruller seg sammen som en ball. Virker utrygg, redd, så det har vi sluttet med.han er at typen som blir mer giret av å hyle, så det fungerer ikke.  han har ikke begynt å miste tenner enda, men har begynt å få noen. Får både tyggebein, fryser klut fra fryseren og fryste gullerøtter/ men når de intense periodene kommer så fungerer ingen ting. Time out er det eneste som fungerer, men det er jo et mareritt å få han i valpebingen fordi han bokstaveligtalt  sitter fast i deg.    vi krysser jo fingrene for at dette er en fase, for ellers er han lydig. Kan både sitt, ligg og bli. Men ikke når dette kikker inn
    • Sosialiserer dere noe med andre hunder? Bitehemming er noe de lærer veldig mye bedre i lek med andre hunder enn fra mennesker. Prøv å finne noen trygge hunder i nærområder eller bland kjente og gå en kort tur i bånd uten hilsing, før de får leke litt. Prøv å klynke til når han biter, og snu dere bort. For noen funker det, andre blir med gira av det. Vri opp filler og tauknuter i vann og frys dem. Isen demper smerte og klør i tennene. Nå er det vel litt tidligste laget med tannfelling, men kan være starten på en periode med MYE biting. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...