Gå til innhold
Hundesonen.no

Kløv til korthåret saluki


Recommended Posts

Skrevet

Jeg har så lyst at salukien min skal bære kløv. Til boxertispa mi har jeg Laikakløv som jeg er veldig fornøyd med. Nå har jo salukien null fett, veldig lite pels og er ganske så smal og "beinete" på ryggen. Vil en kløv automatisk gi henne gnagsår?

Selvsagt skal jeg trene henne opp først med tom kløv uten vekt.

Er det noen kløvtyper som er ekstra godt polstret? Jeg klarer ikke å like disse billigkløvene (bykløv). Selv om jeg ikke skal på ordentlig lange turer og mest vil kløve for variasjonens skyld vil jeg gjerne ha ordentlig kvalitet.

Noen som har erfaring med beinete, tynne og korthårete hunder med kløv?

Skrevet

Lurer litt på det samme, nå har lukisen min mer pels enn din da. Fått meg en gresshoppakløv, tiltenkt snusern, men har prøvd den på lupin bare for moroskyld, den sitter bra tom, og virker greit polstret - men hvordan det blir på det kommer vekt i aner jeg ikke (han er for ung enda til å bære vekt).

Skrevet

Jeg ser for meg at ruffwear sin kløv kan passe godt til en myndekropp. Jeg syns jo selen er den som passer best Nitro sin kropp, og kløven er jo lik den selen.

Link til bilde

(fant bare denne linken som illustrasjon til hvordan den ser ut. Dere kan sikkert søke mer og finne bedre bilder)

Skrevet

Har kløv fra Finnmarkskollektivet, samme oppbygning som seleverkstedets, men med noen andre detaljer. Blandt annet er det skinn i rygg og bryststykket, noe som gjør at kløven sitter godt og sliter lite/ingen pels. Det jeg vil anbefale i tillegg, uansett kløv, er å få laget polstring til begge remmene under kløven, slik at klipsen ikke gnager i nedoverbakker. Er vel det som kan være det værste for ridgebacken vår i alle fall.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...