Gå til innhold
Hundesonen.no

Loke og Likka på tur..


LBL

Recommended Posts

Skrevet

Her kan dere se to skikkelige sjelevenner altså! Har aldri sett to hunder finne så tonen som Loke og Likka. Tok en del leke bilder også, men hadde ikke tid til å legge dem ut noe sted (har ikke PC i heimen for tiden) så det får bli en annen gang.. Det var ihvertfall mye svart som suste på de bildene.. Dette var eneste gangen de lå rolig begge to på flere timers tur! :twisted:

2005ukens30.JPG

Skrevet

Hehehe jeg kjenner igjen den der sorte streken på alle bilder når Loke er i nærheten! Hadde en gooood sletterunde etter turen jeg også! :wink:

Renate: Ja det er Loke fra her inne! :twisted:

Skrevet

They are in Løøøv...

Helt utrolig hvor på nett de to krapyla var :twisted: Skulle tro de hadde kjent hverandre hele livet!

Utrolig fascinerende å se måten de lekte på.Tenner og labber om hverandre og mye hundespråk.Vansligvis får andre hunder litt sånn nok av Loke etter en stund,men Likka slet han han helt ut :lol:

Skrevet
They are in Løøøv...

Helt utrolig hvor på nett de to krapyla var :D Skulle tro de hadde kjent hverandre hele livet!

Utrolig fascinerende å se måten de lekte på.Tenner og labber om hverandre og mye hundespråk.Vansligvis får andre hunder litt sånn nok av Loke etter en stund,men Likka slet han han helt ut :D

så søtt da ;O)

de var vertfall kjempe skjønne sammen..

Loke skal du være med på neste sonen treff?

Skrevet
så søtt da ;O)

de var vertfall kjempe skjønne sammen..

Loke skal du være med på neste sonen treff?

Jepp! :D Hvis jeg kan..Jeg kan visst ikke være med på romjulsturen vår allikevel da det er noe som Hilde så pent kalte "arbeidsgivers jul" i år :D

Jobb,jobb.jobb over hele linja :D

Skrevet

Jepp! :D Hvis jeg kan..Jeg kan visst ikke være med på romjulsturen vår allikevel da det er noe som Hilde så pent kalte "arbeidsgivers jul" i år :D

Jobb,jobb.jobb over hele linja :D

Det er "arbeidsgivers jul" i år ja, og når man i tillegg har ordnet seg sånn at man ikke har en eneste liten feriedag igjen så blir det ikke særlig moro.. ;) Eneste trøst er korte dager..

For Likka skulle gjerne rast rundt i skogen med Loke mer hun.. Loke ruler!! :D

Skrevet
Det er "arbeidsgivers jul" i år ja, og når man i tillegg har ordnet seg sånn at man ikke har en eneste liten feriedag igjen så blir det ikke særlig moro.. :D Eneste trøst er korte dager..

For Likka skulle gjerne rast rundt i skogen med Loke mer hun.. Loke ruler!! :D

Vi må jo bare gjøre det til en vane :D Tror Lokeliten syntes det var befriende å få være helt seg selv og bli forstått :wink:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...