Gå til innhold
Hundesonen.no

NRL Dobbeltstevne Rommen 28/05/2011


simira

Recommended Posts

Skrevet

Var jo gøy å treffe noen soniser på rallystevne også! Dobbeltstevne, det er to sjanser til å diske det! :D

Troika-09 var der med sin herlige lille gårdshundvalp som var til å spise opp! Kaaos hadde med alle sine langbente (2x farao og 2x podenco ibicenco) og 3 fluffy lappiser. Ellers var det mye pent å se på, all-over, selv om det ikke var utstilling. ;)

Stevne 1

Alle sonisene gikk klasse 1 (jeg tror ihvertfall ikke det er noen på forumet som gikk andre klasser?)

Bente og Troika gikk en fin bane helt til 3 siste skilt, da Troika bare måtte tisse...

Christine og Foxy (Dalsrud på forumet) fikk direkte opprykk!

Maria (Kaaos) slet litt med å få med seg Toyvo og disket.

Odin somlet og snuser en del i starten, men hadde det ikke vært for at JEG gjorde en teit tabbe på ene øvelsen, så hadde vi ikke disket... Odin var ihvertfall flink!

Stevne 2

Christine og Foxy startet klasse 2 denne runden, og fikk jaggu meg 2.-plass! (og det selv om Foxy tok en "seiersrunde" midt under banen)

Maria og Kaos fikk 184 poeng og 7. plass i klasse 1

Jeg og Odin fikk 188 poeng og 6. plass i klasse 1

Det blåste skikkelig hele dagen, men heldigvis slapp vi unna regnet. Mer spennende var det med baseballspillet på banen ved siden av, men de fleste hundene så ut til å takle det helt fint. Selv er jeg kjempefornøyd med Odin, og bare tenker på at om vi ikke hadde gått på gress hadde det gått enda bedre! Så nå satser vi på en tur til Sandefjord om tre uker.

Skrevet

Takk til Simira for en herlig lunsj! Glad stevnene er over når jeg ser været nå, men alt i alt en koselig dag. (men det er det jo alltid på rallystevner)

:)

Gratulerer til alle som er fornøyde!

Skrevet

Takk til Simira for en herlig lunsj! Glad stevnene er over når jeg ser været nå, men alt i alt en koselig dag. (men det er det jo alltid på rallystevner)

:)

Gratulerer til alle som er fornøyde!

Jeg skal ta med kake neste gang! Lover! Kan jo ikke ha sultne funksjonærer!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...