Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundeutstyrsbutikk for bruks- og tjenestehund


SoppenCamilla

Recommended Posts

Skrevet

Velkommen til vår butikk i Sarpsborg.

Bruks - og tjenestehund er en butikk for alle som har hund. Vi ønsker å kunne tilby alle hundeeiere det de trenger til sin hund. Om vi ikke har det du trenger, skal vi gjøre vårt beste for å få tak i varen.

Vi åpner mandag 06.Juni, kl 10.00

Det vil bli opprettet en nettbutikk, slik at alle har mulighet til å handle hos oss.

Her er Facebooksiden, lik og del! :)

Skrevet

Ikke altfor ofte jeg er i Sarpsborg, men på facebook er jeg aldri. Det koster ikke mye tid og penger å få opp en enkel nettside i startfasen. ;)

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
Skrevet

Du velger størrelse på den fargen du ikke vil ha.

hæææ? :blink:

Hurtta lifeguard, halvstrup

- Orange 40 - 50cm

- Rosa 45 - 55cm

Jeg skal jo bare ha den oransje :frantics: det der var bare vanskelig. La til orangje og får beskjed jeg må ha rosa så tar jeg og velger i rosa også så dukkern sånn i handlevogna. Dette får meg til å gro gråe hår altså :P Må være mulig å velge bare en av de :gaah:

Skrevet

Ok takk :) synes det er dumt at målene oppgis slik, det som er interessant er jo egentlig hvor langt det er snurpet inn, jeg vil ha ett som går stramt rundt halsen men som ikke struper på det innerste, og da blir det litt meningsløst når de måler på den måten... gidder du å måle hvor lang kjettingen er ca, så jeg vet hvor mye jeg skal trekke fra? :D

Skrevet

Ok takk :) synes det er dumt at målene oppgis slik, det som er interessant er jo egentlig hvor langt det er snurpet inn, jeg vil ha ett som går stramt rundt halsen men som ikke struper på det innerste, og da blir det litt meningsløst når de måler på den måten... gidder du å måle hvor lang kjettingen er ca, så jeg vet hvor mye jeg skal trekke fra? :D

10 cm på bruks butikken står stramt og utstrekt mål da. 40-50 cm etc. jeg skal ha det som er 35-45 cm :)

Skrevet

10 cm på bruks butikken står stramt og utstrekt mål da. 40-50 cm etc. jeg skal ha det som er 35-45 cm :)

Du vet jeg snakker om et annet halsbånd, sant? Eller? :D Skal ikke ha hurtta.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...