Gå til innhold
Hundesonen.no

Hjelp, hunden glefser etter mennesker


martinpp

Recommended Posts

Guest lijenta
Skrevet

Førate jeg kom til å tenke på Smerter når du tar på høyre side av nakken til hunden. Altså ungå å ta på nakken og hvis det ikke er akutte ting bruk sele fram til du har vært hos vetrinær på mandag.

Skrevet

næi han har ikke vont i nakken

Hmm.. I hvilke sammenhenger er det han glefser når dere tar han i nakken da? Er det noe han har begynnt med i det siste eller har det holdt på en stund? Skriv litt mer utfyllende så det blir lettere for oss å komme med råd ang hva du kan gjøre.

Skrevet

Jeg tenker to ting.

Enten har han vondt noe sted, ikke nødvendigvis i nakken, men godt mulig. Eller et sted som blir innvirket på når man tar akkurat der.

Eller, så har han blitt tatt ganske hardt i f.eks. nakkeskinnet, og har begynt å forsvare seg.

Skrevet

Hvordan vet du at han ikke har vondt i nakken? Er han sjekket for låsninger/røntget? Det der høres ut som om en bekjent sin hund, som hadde låsninger i nakken- reagerte på samme måte.

Skrevet

Vil du ha noen reelle svar så må du nok skrive mye mer... En hund biter liksom bare ikke, og vis det har kommet plutselig er smerter det mest sannsynlige. Antagelig en låsning eller en kink. Andre grunner er redsel, som nevnt, eller lek..

Hvor gammel er den? Hva mener du med og ta tak i nakken? Har du vært til vet og sjekket? Gjør den det til alle eller bare noen? Virker det som det er lek eller 'forsvar'? osv..

Skrevet

næi han har ikke vont i nakken

Hvordan vet du at hunden ikke har vondt i nakken?

Slike adferdsendringer er svært ofte relatert til fysiske plager..

Skrevet

Hvordan kan du si nei uten å ha hatt hunden til veterinær? Du vet jo ingenting da.

Du burde kanskje ta hunden til veterinær før du kategorisk avviser at smerter kan være årsaken. Hunder med brå atferdsendringer feiler ofte noe fysisk og det er deres måte å si fra på at noe er galt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...