Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundens dag


Carro92

Recommended Posts

Skrevet

wee :D Taz er påmeldt i match showet han også :) og må vel prøve oss på både sprinten og agilityen :P

Skrevet

wee :D Taz er påmeldt i match showet han også :) og må vel prøve oss på både sprinten og agilityen :P

Vi er påmeldt match show og mulig vi prøver oss på 60 meters sprint :D

Skrevet

Vi skal også :D Akita (rottis) og Dennis (collievalp) skal være med på matchshowet. Det kan bli interessant :P

Skrevet

Hmmm, så ikke dette før nå jeg. Vi skal jo egentlig på utstillings-sosialisering med Kovu, men hundens dag må da også være bra? Kanskje vi kommer en tur!

Uh, rally? Ikke annonsert på NRL sine sider ihvertfall. Vi skal jo på dobbeltstevne på søndag.

Noen som vet om det "pleier" å komme mange her?

Skrevet

Gratulerer igjen Kaia, det var veldig moro :ahappy:

Vi fikk fin trening til NKK Drammen ihvertfall og hadde en koselig dag :ahappy:

Günther vant utrolig nok sprinten :blink: Store, tunge, klumpete unghunden vant! Hahah! Det var moro altså!

Skrevet

Grattis Kaja og Marianne :D

Taz fikk sin egen kategori i sprint, så han vant den han, siden han var den eneste liksom :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...