Gå til innhold
Hundesonen.no

Des Manton, noen som har stilt for ham?


Lola Pagola

Recommended Posts

  • 6 months later...
  • 4 weeks later...
Skrevet

Skal vi se...

Casper fikk VG for ham, og kritikken var slik: 3 years. well up for size. strong head and body. ok ang. front + rear. needs to settle on moves. ok topline and profile. looses it on moves.

Casper løp som en tulling, og lekte støvsuger. Jeg fikk ikke noen sjanse til å prøve å løpe på nytt, og synes han virket både kort og litt streng. Nå var jeg (som vanlig) lettere stresset og ufokusert selv, men dommeren hjalp ikke på det akkurat, var ikke et smil å få. Men basert på kritikken så kunne han nok fått bedre om han hadde klart å løpe litt iallefall :P

Skrevet

Hvordan var han med hundene? :)

Jeg husker egentlig ikke helt jeg altså, tror han var helt grei, hadde nok husket det om han ikke hadde vært det. AnitaF stilte og for ham, Jubi ble vel champion den dagen tror jeg, så vi har sikkert forskjellig oppfatning av ham :P Men er ikke en dommer jeg har lyst til å stille for igjen, synes ikke han var så trivelig.

Skrevet

Jeg husker egentlig ikke helt jeg altså, tror han var helt grei, hadde nok husket det om han ikke hadde vært det. AnitaF stilte og for ham, Jubi ble vel champion den dagen tror jeg, så vi har sikkert forskjellig oppfatning av ham :P Men er ikke en dommer jeg har lyst til å stille for igjen, synes ikke han var så trivelig.

Er jo fullt lov å si at en dommer ikke er spesielt trivelig - selv om dømmingen i seg selv er ok ;)

Jeg har dommere jeg har blitt 1.bhk/btk for som jeg aldri stiller for igjen jeg ;)

Skrevet

Hvordan var han med hundene? :)

Stilte Ragga for ham på Støren og jeg syns han var hyggelig. Godt humør, med glimt i øyet, og hyggelig med hunden.

Jeg vet det var en del som reagerte over at han virket kort i bedømmelsen av Ragga, men han dømte gruppefinalen dagen før og husket Ragga godt fra den.

Skrevet

Ingen som har stilt staff for han?

Mika: Hva lå han mest vekt på da han dømte amstaffene? Tenner, overlinje, bevegelser, bredde, var han opptatt av høyden, likte han best dem bullete eller slankere?

Skrevet

Jeg har stilt dalmis for Des Manton! :)

Jeg syns han virker småsur, og fikk beskjed om at hunden min var for glad da han satte en pote på låret hans (hunden min er VELDIG glad, så jeg holder han godt slik at han ikke hopper opp). Ellers så var han ok :) Kort kritikk! Fikk VG for han og kommer nok ikke til å stille for han igjen... Virket så sur :) hehe

Skrevet

Vi hadde ham som dommer på spesialen vår for en del år siden, og vel - selv om min tispe ble beste tispe og BIM, så var det mye annet rart han gjorde nedover i klassene ja (var veldig glad i å sette opp søte, uutviklede juniorhunder med valpepels). Men han var riktig blid og hyggelig både med folk og dyr iallefall. Hva han la vekt på? Nei, det aner jeg ikke *ler*. Han er vel så vidt jeg vet oppdretter av blant annet tibetansk terrier - og har hatt briard og trolig også old english sheepdog om jeg ikke husker feil (og det kan det jo godt hende jeg gjør).

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...