Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilke raser?


Artemis

Recommended Posts

Skrevet

Først av alt: beklager fullstendig elendig bildekvalitet. Har noen bilder av noen hunder her og jeg er ikke sikker på hvilke raser de tilhører. Er ikke så flink når det gjelder små hunder med mye pels (:icon_redface:), så jeg har tippet litt.

hahaha.jpg

Synes kanskje at denne minner litt om en tibetansk terrier, men denne type hunder er ikke mine sterke side.

hund2.jpg

Shi tzu?

hund3.jpg

Tenkte lhasa apso på denne, men?

hund4.jpg

Her tenker jeg alt fra østsibirsk laika til japanske spisshundraser. Men, jeg vet ikke.

Noen som kan bekrefte/avkrefte/foreslå raser? Hadde vært lettere med bedre bilder, men det har jeg dessverre ikke. :/ Regner med at de er godkjente i den britiske kennelklubben, siden bildene ser ut til å være hentet der.

Skrevet

Gjetningene dine stemte ganske bra med mine ihvertfall. Og bildene ser kjente ut... har du googlet rasene og sett om bildene kommer opp? Bildene er åpenbart stjålet fra en kennelklubb, så den du fikk bildene fra burde vite det. ;)

Guest Dratini
Skrevet

Enig med Simira her, de tre øverste rasene kjente jeg igjen og etter å ha googlet den siste så er det vel mest sannsynlig Østsibirsk Laika ;)

Skrevet

Takk for svar. Er veldig usikker på den siste altså. Så vidt jeg ser så er ikke østsibirsk laika eller kai ken anerkjente raser i følge den britiske kennelklubben, så da tenker jeg at det neppe er en av dem. Tenkte også på karelsk bjørnehund, men den er visst heller ikke godkjent her. Ellers noen som har gode(eller oppfinnsomme) forslag å komme med? :)

Edit: Blir ikke klok jeg altså. Finner ikke noen andre KC-godkjente raser som ligner. :S

Skrevet

Studs_9.jpg

Må si at karelsk bjørnehund ligner fryktelig mye!

Får fasit på torsdag tror jeg, så da kan jeg komme med et 100% svar.

Skrevet

Jeg hadde rett på alle de små rasene, men den siste var faktisk noe så enkelt som en akita. Dumme meg. :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...