Gå til innhold
Hundesonen.no

Valp som drikker mye


Ane

Recommended Posts

Skrevet

Jeg hentet i går en 8 uker gammel border collie tispe valp. Og jeg er allerede urolig i mammahjertet mitt! Hun har i løpet av kvelden i går og dagen i dag drukket mye vann. Dvs. mer enn vorstehhundene jeg er vandt med, og jeg synes dem drikker "normalt" med vann.

Hun stresset nok litt på begynnelsen av turen hjem igår, og slevet mye(jakken hun lå på ble våt). Hun spydde også en gang, men sov den siste 1 1/2 timen. Hun begynte å drikke en del i går kveld, men har drukket mer idag. Hun har fått 3-4 Frolic kuler, og dem er jo ganske salt?

Kan det være det bare er for å få i seg vann etter igår? Eller kan det tyde på andre ting? Når hun våknet etter at hun hadde sovet i sted, peste hun en del, men det gikk fort over.

Skrevet

Jeg husker at jeg bekymret meg for dette og spurte veterinæren vår. Hun sa at jeg skulle måle hvor mye valpen drakk. Hvis den drikker mer enn 1 dl vann pr kg den veier så var det for mye. Ellers var det greit. Så jeg ville prøvd å måle hvor mye vann hun faktisk drikker.

Skrevet

Hun søler ikke noe ut som de andre "rydder" opp? Jeg trodde først valpen min drakk noe voldsomt mye, helt til jeg oppdaget at han sølte opp alt og typen tørket det opp...

Skrevet

Jeg husker at jeg bekymret meg for dette og spurte veterinæren vår. Hun sa at jeg skulle måle hvor mye valpen drakk. Hvis den drikker mer enn 1 dl vann pr kg den veier så var det for mye. Ellers var det greit. Så jeg ville prøvd å måle hvor mye vann hun faktisk drikker.

Kanskje jeg skal måle! Hvis ikke kan jeg nevne det ved 12 ukers vaksinen :)

Hun søler ikke noe ut som de andre "rydder" opp? Jeg trodde først valpen min drakk noe voldsomt mye, helt til jeg oppdaget at han sølte opp alt og typen tørket det opp...

Nei, det er det ikke. Men hun drikker litt mindre idag :)

Skrevet

Det å drikke masse er jo for mange hunder en måte å "avreagere" på, og signaliserer stress. Og det har jo stakkaren vært utsatt for, såklart, ved første dag i nytt hjem. I tillegg er det jo relativt varmt nå.

Ville ikke vært bekymra om det ikke varer i flere dager.

Skrevet

Hva slags for får valpen, og hva slags for får vorstehrene? Hunder som spiser tørrfor drikker jo mye mer enn hunder som spiser v&h eller boksmat :)

Skrevet

Begge får samme merke med tørrfor, Eukanuba. Valpen får tørrfor med litt vann på som har stått litt, hun ville ikke ha det når foret var helt oppbløtet.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...