Gå til innhold
Hundesonen.no

Kennelnavn


tm100021

Recommended Posts

Skrevet

Jeg sliter. Jeg har betalt og sendt inn søknad og alt som er, men måtte finne tre nye. Great... Alt jeg finner er for likt noe annet, og da er jeg litt "stuck" for å være ærlig, og trenger litt ny inspirasjon egentlig! Fikk foreslått om å lage en tråd på sonen- Sonen mennesker hjelper jo til med alt :ahappy: Jeg har ikke lyst på noe som er raserelatert, ikke norsk og ikke noe for langt.

Til nå så hadde jeg peilet meg inn på latisnke navn, og på litt "omgjorte" engelske navn.

Edit; Halve innlegget kom visst bare med. Første forslaget mitt var "Decour" Fra latinsk Decorus.

Skrevet

FlyFlax blir litt feil å bruke på oppdrette mitt føler jeg, siden det er mer MEG. Itillegg så har en nær venn som eier halvbroren til mine jenter "Flyfield" så noe med Fly blir litt for nært.

Akkurat nå surfer jeg vinmonopolets sider :lol:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Har du kommet noe nærmere et godt (og godkjennbart) kennelnavn? Vil tipse deg om FCI's sider på nett, der kan du søke på navn du vurderer og selv se om det allerede finnes fra før eller evt om det finnes noen som er svært like/for like. Da slipper du å vente på slike kjedelige brev og svar om at navneønskene dine ikke kunne godtas :ahappy: Du ser det selv direkte.

Her finner du FCI

Skrevet

Åh, så du har brukt FCI? Men hvorfor ble ingen av dine tre ønsker godkjent da? Var det NKK som nektet noe eller...?

Kan du røpe hva du ønsket deg nå? :whistle:

Skrevet

Det var visst for likt noe annet, noe som egentlig er rart fordi det som var noe lignende hadde helt forskjellige stavemåter. Og det ene var det ingen ting på fci siden som var likt noe. Jaja!

Det ene er Look Out (Masse kennelnavn med Look, men det burde gå :P )

Og det andre er Picture Perfect, Som den ene hunden min heter på stamtavlen sin. Jeg liker ikke å bruke hundenavn osv, men siden dette var fra stamtavlen hennes og hun kan ikke avles på- Men jeg ser på henne fortsatt som et grunnlag for oppdrettet, på hvordan jeg vil en Collie skal være :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...